Home Energetyka Klaster Metalowy METALIKA oferuje bezpłatne audyty energetyczne dla MŚP przemysłu metalowo-maszynowego

Klaster Metalowy METALIKA oferuje bezpłatne audyty energetyczne dla MŚP przemysłu metalowo-maszynowego

Ruszył nabór na bezpłatne audyty energetyczne dla MŚP przemysłu metalowo-maszynowego w ramach projektu EE-METAL finansowanego ze środków programu Horyzont 2020.

Dlaczego MŚP z przemysłu metalowo-maszynowego?

Okazuje się, że w tym sektorze w całej UE jest zbyt duże zużycie energii, a przedsiębiorstwa nie mają tej świadomości oraz narzędzi jak zmniejszyć zużycie energii oraz swoje koszty!

Pojawiła się więc szansa dla polskich firm, by zmniejszyć zużycie energii, a co się z tym wiąże, obniżyć koszty funkcjonowania firmy i zwiększyć przewagę konkurencyjną.

Co oferuje projekt EE-METAL?

  • Audyty energetyczne zostaną przeprowadzone według specjalnie opracowanej metodologii, dedykowanej specjalnie dla MŚP z przemysłu metalowo-maszynowego.
  • Firmy dowiedzą się, gdzie zużywają za dużo energii oraz jak to zmienić (narzędzia, dostawcy, sposoby finansowania).
  • Bezpłatnie zostaną przeszkoleni pracownicy firmy w zakresie oszczędności energetycznej.
  • Spośród przedsiębiorstw biorących udział w audytach, dla dwóch firm planujących wdrożenie ISO 50001 (standard zarządzania energią) zostanie przeprowadzone bezpłatne przygotowanie do wdrożenia.

Co należy zrobić by wziąć udział w bezpłatnym projekcie?

W pierwszej kolejności należy wypełnić kwestionariusz w formie elektronicznej (pierwsze 4 pytania oznaczone gwiazdką) i kliknąć: WYŚLIJ

Link do kwestionariusza: http://www.ee-metal.com/polski-kwestionariusz/?autologin_code=W331Ll37so76Egdo9SxDSLzd9P1rXn

Projekt jest realizowane w ramach międzynarodowego konsorcjum z Hiszpani, Włoch, Francji i Polski. Partnerzy w Polsce to Klaster Metalowy METALIKA oraz AUIPE sp. z o.o.

Więcej informacji na stronie projektu EE-METAL: www.ee-metal.com lub na stronie Klastra METALIKA www.polskieklastry.org, zakładka: efektywność energetyczna.

źródło: Portal Innowacji

fot. absfreepic.com