Zwrot nadpłaty PIT i VAT w kilka dni. Krajowa Administracja Skarbowa szybko zwraca nadpłatę podatku PIT i VAT na rachunki bankowe podatników. Dzięki automatyzacji zwrotów pieniądze mogą trafić na konto w ciągu kilku dni. Przez system AUTO ZWROT przeszło już ponad 1,1 miliona zwrotów podatku.

Jak wyjaśniła zastępca szefa KAS Anna Chałupa, automatyzacja zwrotów zdecydowanie skróciła czas przekazania środków na konto podatnika. Dzięki automatyzacji obsługa prawidłowych dokumentów przebiega bez udziału pracowników. Ponadto ułatwia to znacznie pracę urzędów skarbowych.

Jak działa AUTO ZWROT

Automatyzacja obejmuje zwroty VAT do kwoty 5 tys. zł i zwroty nadpłat PIT-37 do kwoty 5 tys. zł z zeznań złożonych w przez usługę Twój e-PIT.

Zwrot nadpłaty PIT i VAT w kilka dni - na stole leżą dokumenty, długopis i kalkulator.
Zwrot nadpłaty PIT i VAT w kilka dni

Zwrot nadpłaty PIT i VAT – korzyści dla podatników

System AUTO ZWROT skrócił czas obsługi deklaracji i przyspieszył zwrot podatku. Wpływa to na poprawę płynności finansowej podatników. Automatyczne zwroty to również ograniczenie kontaktów klienta z urzędem skarbowym, dzięki wykorzystaniu przez urząd posiadanych informacji i danych. Do 18 marca 2022 w automatyczny sposób zrealizowano 1 030 085 nadpłat PIT i 105 907 zwrotów VAT.

Źródło: gov.pl

Przeczytaj także: Zwrot podatku – aż 9 tys. zł dla rodziny

Zwrot podatku – aż 9 tys. zł dla rodziny. Natomiast rodzice z czwórką dzieci korzystający z różnych ulg i odliczeń, mogą otrzymać  nawet 9 600 tys. złotych – wyliczają analitycy z e-pity. Wysoki zwrot podatku jest możliwy tylko wtedy, gdy uwzględnimy wszystkie przysługujące nam ulgi. Dlatego wstępnie wypełnioną deklarację podatkową, dostępną w usłudze Twój e-PIT należy dokładnie przeanalizować i wpisać do niej niezbędne odliczenia. Sprawdź jak to zrobić.

W usłudze Twój e-PIT propozycja rocznego rozliczenia wstępnie przygotowana przez Ministerstwo Finansów pobierana jest z portalu podatki.gov.pl. Zawiera ona informacje o przychodach z PIT-11, przesłanych przez pracodawców i innych płatników PIT. Zanim jednak zatwierdzisz i wyślesz wstępnie przygotowane rozliczenie przez fiskusa, należy dokładnie sprawdzić i uzupełnić je o brakujące informacje. Podpowiadamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę.