Home Finanse Prezentacja nowatorskich możliwości zarządzania oraz optymalizacji finansowej w polskich firmach

Prezentacja nowatorskich możliwości zarządzania oraz optymalizacji finansowej w polskich firmach

21 maja 2015 roku odbyło się w Warszawie coroczne posiedzenie Rady Krajowej KIG, na którym oprócz przyjęcia sprawozdania z działalności KIG oraz ubiegłorocznego sprawozdania finansowego, przedsiębiorcy spotkali się z Wicepremierem i Ministrem Gospodarki – Januszem Piechocińskim. W części poświęconej wystąpieniom specjalnym, oprócz Minister Edyty Bielak, głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych oraz Wiceprezesa Agencji Rozwoju Przemysłu, Marka Szczepańskiego, Wiceprezes MM Prime TFI, Maciej Michalski zaprezentował przedsiębiorcom możliwości jakie dają nowatorskie sposoby zarządzania finansami firm.

Rynki finansowe i instytucje z nimi związane, rzadko są zainteresowane edukowaniem swoich klientów oraz odkrywaniem „kuchni” swojej działalności. Stąd widzimy duże możliwości edukowania polskich przedsiębiorców i wskazywania im odpowiednich i „szytych na miarę” rozwiązań i propozycji inwestycyjnych. Wierzę, że taka edukacja da przedsiębiorcom dużo wymiernych korzyści i pomoże rozumieć bardzo dynamicznie zmieniające się światowe rynki finansowe ” – powiedział Maciej Michalski, wiceprezes MM Prime TFI S.A.

Specjalnością MM Prime TFI jest tworzenie i zarządzanie funduszami inwestycyjnymi, przygotowywanie i zarządzanie procesami sukcesji majątkowej oraz opracowywanie strategii inwestycyjnych funduszy kapitałowych. MM Prime TFI zajmuje się tworzeniem funduszy zamkniętych dedykowanych zamożnym przedsiębiorcom oraz funduszy zamkniętych zarządzających gotówką.

„Wśród przedsiębiorców zrzeszonych w KIG widzę dużą potrzebę edukacji na temat zarządzania wolnymi środkami oraz inwestowania. Nasi członkowie są otwarci na poznawanie mechanizmów działania rynków finansowych czy zgłębiania wiedzy na temat instrumentów inwestycyjnych. Doceniają, jak ważny i dynamiczny to rynek. Jestem przekonana, że takie spotkania jak dzisiejsze, przyniosą już wkrótce wymierne efekty w postaci współpracy.” – powiedziała Agnieszka Durlik – Khouri , rzeczniczka Krajowej Izby Gospodarczej.

MM Prime TFI S.A. został założony w grudniu 2011 roku przez dwóch specjalistów z branży finansowej – Macieja Michalskiego (obecnie Wiceprezesa Zarządu) oraz Pawła Lacha (obecnie Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej). Ponadto Zarząd tworzą: Piotr Krysztofczyk (Prezes) i Monika Pogorzelska (Członek Zarządu). Kadra zarządzająca MM Prime TFI przez wiele lat była zaangażowana w budowę od podstaw wielu instytucji finansowych w Polsce. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu funduszami w Polsce i za granicą min. w J.P Morgan czy Anima Asset Management.

źródło: MM Prime TFI