Home Finanse Kampania „Małe czy duże przyda się naturze” wyróżniona

Kampania „Małe czy duże przyda się naturze” wyróżniona

Kampania „Małe czy duże przyda się naturze”, zrealizowana ze środków Mechanizmu Finansowego EOG, została nominowana do nagrody branżowej Klubu Twórców Reklamy w kategorii Film: Reklama społeczna i non-profit. Laureatów poznamy 12 maja 2015 r. w trakcie gali Klubu Twórców Reklamy.

Kampania została skierowana do dzieci i zwraca uwagę najmłodszych na to, że każda żywa istota jest ważna dla środowiska naturalnego. W jej ramach stworzono animowane spoty , których celem jest zakrzewienie u dzieci nawyków dbałości i odpowiedzialności za otoczenie, w którym żyjemy. Bohaterami filmów zostały: dżdżownica, mrówka, żaba i jeż, które w przystępny dla dzieci sposób, pokazują jaką funkcję spełniają w naturze, przedstawiając jednocześnie powody dlaczego należy je chronić.

Powód stworzenia kampanii był prosty: – Co 20 minut znika jeden gatunek z powierzchni Ziemi. Obecnie co czwarty gatunek ssaków, a co ósmy ptaków jest zagrożony wyginięciem. Choć sam termin różnorodności biologicznej jest dzieciom obcy, to powinny wiedzieć jak wiele natura może im dać – wyjaśnia minister środowiska Maciej Grabowski.

W ramach projektu stworzone zostały także dwie platformy internetowe. Pierwsza z nich: „lekcje z natury” , adresowana jest do wychowawców przedszkolnych i nauczycieli klas I-III szkół podstawowych. Pedagodzy znajdą tam niezbędne materiały edukacyjne, ułatwiające prowadzenie zajęć o tematyce przyrodniczej. Materiały zamieszczone na stronie są dostosowane do nowej podstawy programowej – jest to atrakcyjne rozwiązanie, mające zaszczepić ducha dbałości o środowisko już u najmłodszych.

Druga platforma: „ekodzieciaki” , skierowana jest bezpośrednio do dzieci. Jej kolorowa formuła jest zapowiedzą szeregu gier edukacyjnych, kolorowanek i filmów przedstawiających historie drobnych zwierzątek w ich siedliskach. Intencją twórców tej strony jest promowanie pozytywnych postaw wobec natury i pobudzanie świadomości ekologicznej przez zabawę.

źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju; Norweski Mechanizm Finansowy