Home Biznes Zniesienie zakazu handlu w niedziele – Pracodawcy RP

Zniesienie zakazu handlu w niedziele – Pracodawcy RP

Zniesienie zakazu handlu w niedzielę i to całkowite – tego chcą Pracodawcy RP apelują o zniesienie, które musi zostać zawarte w pakiecie antykryzysowym – na kolejne nowelizacje i zmiany nie ma czasu. W pakiecie ustaw tzw. Tarczy Antykryzysowej zaproponowano jedynie możliwość przyjmowania towaru w sklepach w niedziele – to tylko pozorne złagodzenie zakazu, który należy natychmiast znieść dla naszego bezpieczeństwa! Skończmy z politycznymi kalkulacjami, społeczeństwo oczekuje realnego wsparcia, a nie kombinowania, jak nie narazić się Solidarności.

Nie chodzi tylko o firmy czy biznes – chodzi o bezpieczeństwo całego społeczeństwa, o możliwość zapewnienia wszystkim stałej dostępności produktów pierwszej potrzeby.

Zniesienie zakazu handlu w niedziele – apel Pracodawców RP - portfel i karta
Zniesienie zakazu handlu w niedziele – apel Pracodawców RP

W przekazanym stronie społecznej pakiecie ustaw antykryzysowych proponuje się jedynie możliwość „wykonywania czynności związanych z handlem. W efekcie polegających na rozładowywaniu, przyjmowaniu i ekspozycji towarów pierwszej potrzeby. Ponadto powierzania pracownikowi lub zatrudnionemu wykonywania takich czynności” w niedziele.

Zniesienie zakazu handlu – pomocne w małych miejscowościach

Jeśli więc w małej miejscowości zabrakłoby towarów pierwszej potrzeby, a dostawa dotarłaby w niedzielę, to lokalna społeczność musiałaby czekać na możliwość zakupienia niezbędnych produktów i żywności do poniedziałku. Taki scenariusz w dobie stanu epidemii do czysty absurd. Łatwo wyobrazić sobie ponadto, jakiej presji społecznej poddani byliby pracownicy takiego sklepu. Będąc w pracy nie mogliby otworzyć go i sprzedać towaru potrzebującym!

Równie istotna jest kwestia bezpieczeństwa zdrowotnego. Wszyscy apelują obecnie, abyśmy zachowywali bezpieczną odległość między sobą, aby do placówek handlowych wpuszczać po kilka osób. W efekcie zniesienie zakazu handlu w niedziele jest tu idealnym rozwiązaniem. Dodatkowo rozszerzającym możliwość dokonywania zakupów w czasie i ułatwiającym zapewnienie mniejszego zagęszczenia wśród kupujących.

Pracodawcy RP