Wypożycz samochód na zaledwie jeden dzień lub nawet na 30 dni. Masz auto w naprawie i potrzebujesz się przemieszczać na własną rękę? A może jesteś w nowym mieście i nie chcesz poruszać się taksówkami czy komunikacją miejską? Na wakacjach marzysz o samodzielnym zwiedzaniu? Ciekawą opcją jest wynajem krótkoterminowy i średnioterminowy samochodu. Sprawdź, jak wyglądają możliwości takich rozwiązań.

  • Wynajem krótkoterminowy samochodu to dobry pomysł, kiedy nie mamy auta, a potrzebujemy być mobilni w krótkim okresie czasu.
  • Koszty wynajmu krótkoterminowego auta znajdują się w umowie, z którą należy się szczegółowo zapoznać.
  • Wynajem średnioterminowy auta to dobra opcja, kiedy potrzebujemy samochodu na dłuższy czas.
Wypożycz samochód na zaledwie jeden dzień lub nawet na 30 dni - mężczyzna prowadzi auto.
Wypożycz samochód na zaledwie jeden dzień lub nawet na 30 dni

Wynajem krótkoterminowy samochodu – na czym polega?

Definicje są różne, część z nich mówi, że wynajem krótkoterminowy auta to wypożyczenie samochodu na czas między jednym dniem a 30. dniami. To świetna opcja w przypadku przebywania poza miejscem zamieszkania, w delegacji w innej miejscowości lub na urlopie. Niektóre z wypożyczalni oferują nawet możliwość dostarczenia samochodu od razu na lotnisko, dzięki czemu nie tracimy czasu na przesiadki w komunikacji miejskiej lub pieniędzy na taksówkę. W dodatku, od razu po lądowaniu możemy zasiąść przed kierownicą auta i cieszyć się dalszą częścią podróży.

Koszty, które powinniśmy brać pod uwagę w przypadku wynajmu to standardowe koszty użytkowania samochodu. Wszelkie opłaty parkingowe, płatności za autostrady czy sam zakup paliwa – należą do kierowcy. I to od nas zależy, w jakiej wysokości ostatecznie się ukształtują.

Wynajem krótkoterminowy samochodu a koszty

Pamiętajmy, aby przed podpisaniem umowy na wynajem krótkoterminowy samochodu dokładnie przeczytać dokument. Ważne, by sprawdzić wszystkie warunki i koszty wynikające z wynajmu, a także zapoznać się z podanymi limitami kilometrów, które są często narzucone przez wynajmującą pojazd firmę.

Dodatkowym atutem są koszty. W przypadku wynajmu krótkoterminowego samochodu w ogólnym rozrachunku wychodzi nas to taniej niż codzienne zamawianie taksówki czy zakup na szybko samochodu zastępczego. Za wynajem samochodu płacimy za czas, w którym użytkujemy pojazd. Po zakończeniu tego okresu, zwracamy auto wynajmującemu.

Wynajem średnioterminowy auta – czym się różni od krótkoterminowego?

Wynajem średnioterminowy samochodu to wynajem auta na czas między miesiącem a 23 miesiącami. Przypomina to nieco leasing samochodowy, jednak to zupełnie inne rozwiązanie. Wynajem średnioterminowy auta jest w tym przypadku lepszą opcją, ponieważ poza czynszem za wynajem nie ponosimy innych kosztów. Nie musimy pamiętać o przeglądach, polisach czy o serwisowaniu samochodu.

Warto pamiętać, że niezależnie od tego, w jakiej formie i na jaki czas wypożyczamy auto, musimy o nie dbać. Po zwrocie samochodu wynajmującemu musimy się liczyć z tym, że zostanie on dokładnie zbadany i sprawdzony pod kątem ewentualnych usterek czy zarysowań.