Wakacje w Polsce. Gdzie Polacy najchętniej wyjeżdżali w lipcu? Lipiec był miesiącem rekordowym pod względem urlopów. Po wszystkich problemach związanych z lockdownem i covidem Polacy masowo ruszyli na wakacje. W związku z niepewną sytuacją na świecie, wielu Polaków zdecydowało się na pozostanie w kraju. A liczba rezerwacji pobiła rekordy. Jak wygląda sytuacja branży turystycznej po pierwszym miesiącu lata?

Właściciele obiektów noclegowych są zadowoleni z obłożenia, jakie mieli w lipcu. W porównaniu do analogicznych okresów z lat poprzednich, dla wielu był to jeden z lepszych miesięcy w historii.

Kiedy po długim lockdownie nastąpiło otwarcie obiektów noclegowych 8 maja 2021 r. turyści dosłownie rzucili się na oferty wakacyjne. Najpierw rozeszły się noclegi na lipiec, co sugeruje, że jest to ulubiony urlopowy miesiąc Polaków.  

Wakacje w Polsce. Gdzie Polacy najchętniej wyjeżdżali w lipcu? - mapa Polski z zaznaczonymi województwami.
Wakacje w Polsce. Gdzie Polacy najchętniej wyjeżdżali w lipcu?

Wakacje w Polsce. Gdzie wypoczywali Polacy w lipcu 2021 roku?

Podobnie jak rok temu, również w lipcu b.r. Polacy postawili na wypoczynek nad morzem. Najwięcej zapytań o wolne lipcowe terminy skierowano do obiektów noclegowych, które znajdują się w województwie pomorskim (34% ogółu wysłanych) i zachodniopomorskim (33,5%). Na kolejnym miejscu mamy małopolskie (9,4%) a także dolnośląskie (5,2%).

Najpopularniejszymi kurortami województwa pomorskiego w lipcu były Władysławowo, Łeba oraz Krynica-Morska. Natomiast w zachodniopomorskim najwięcej turystów wybrało urlop w Sarbinowie, Mielnie i Pobierowie.

Natomiast w przypadku Małopolski nie ma większych niespodzianek. Najwięcej rezerwacji trafiło do obiektów noclegowych w Zakopanem, Szczawnicy i Białce Tatrzańskiej. Tuż za podium uplasował się Kraków.

W województwie dolnośląskim popularny był Karpacz, Kudowa-Zdrój i Szklarska Poręba. Turyści planujący lipcowe wyjazdy szukali noclegów również w Polanicy-Zdroju oraz Wrocławiu.

TOP 10 wakacyjnych kurortów. Ulubione kierunki w lipcu

Wśród dziesięciu miejscowości, do których wysłano najwięcej zapytań o wolne noclegi na lipiec, mamy niemal wyłącznie nadmorskie kurorty. Wyjątek stanowi Zakopane, znajdujące się na trzeci miejscu listy. Na pierwszym jest Władysławowo, a na drugim Łeba.

Kolejnymi topowymi lokalizacjami są: Sarbinowo, Mielno, Pobierowo, Krynica Morska, Karwia, Ustka oraz Ustronie Morskie.

Turyści przypomnieli sobie o bonie turystycznym

Na tak duże zainteresowanie lipcem wpływ miał również bon turystyczny. Polacy przypomnieli sobie o bonie turystycznym i korzystają z niego w sposób masowy.

Trudno się temu dziwić, ponieważ według oficjalnego stanowiska rządu, Polski Bon Turystyczny wygasa 31 marca 2022 roku. Z tego co wiadomo, nie ma planów wydłużenia programu, więc to ostatnie wakacje, podczas których można spożytkować dodatkowe 500 zł przyznane na każde dziecko w rodzinie.

Źródło: Nocowanie.pl