Home Polecane Trump zapewnił, że jego prezydentura oznacza zmianę

Trump zapewnił, że jego prezydentura oznacza zmianę

Prezydent elekt Donald Trump obiecał zjednoczyć podzieloną Amerykę. Zapewnił, że jego prezydentura będzie oznaczała zmianę.

W czwartkowym dwugodzinnym koncercie przed Mauzoleum Lincolna, który zakończył się pokazem sztucznych ogni, wzięły udział dzieci nowojorskiego miliardera, jego wnuki i członkowie dalszej rodziny. Przemówienie wygłosił aktor Jon Voight. Zagrały gwiazdy muzyki country Toby Keith i Lee Greenwood, piosenkarz soul Sam Moore i zespół rockowy 3 Doors Down.

„Nigdzie indziej na świecie nie widzieliśmy takiego ruchu. (…) Zjednoczymy nasz kraj” – powiedział Trump w krótkim przemówieniu po koncercie. „Sprawimy, że dla wszystkich nas Ameryka będzie wielka. Dla wszystkich w całym kraju” – podkreślił, dodając, że ma na myśli również mieszkańców najuboższych dzielnic.

Trump przypomniał swoim zwolennikom, że przed listopadowymi wyborami prezydenckimi wiele osób wątpiło w jego sukces. „Zapomnieli o wielu z was. Podczas kampanii nazwałem ich +zapomnianymi mężczyznami+ i +zapomnianymi kobietami+. Teraz już nie jesteście zapomniani” – mówił.

Prezydent elekt obiecał, że przywróci miejsca praca, będzie rozwijał siły zbrojne i wzmocni ochronę granic. „Zrobimy rzeczy, których nie robiono w tym kraju od wielu, wielu dekad” – dodał. „To się zmieni, obiecuję wam. To się zmieni” – mówił.
W czwartek Trump odwiedził swój pięciogwiazdkowy hotel Trump International Hotel, który znajduje się kilka przecznic od Białego Domu. Wraz z żoną Melanią wziął udział w lunchu z przyszłymi członkami swej administracji. „Jutro zaczniemy pracę” – powiedziała przyszła pierwsza dama.

„Mamy tu wiele mądrych osób” – zaznaczył Trump, zwracając się do współpracowników zgromadzonych w sali balowej. „Mamy najwyższy iloraz inteligencji spośród wszystkich dotychczasowych gabinetów” – dodał.

Trump zostanie zaprzysiężony w piątek w południe lokalnego czasu, czyli o godz. 18 w Polsce.

Źródło: www.pap.pl

Foto: www.cnn.com