TOP5 zawodów wakacyjnych z najwyższymi zarobkami. Młodzi ludzie, którzy chcą sobie dorobić w sezonie wakacyjnym nie będą mieli problemu ze znalezieniem pracy. Ofert ciągle przybywa i bardzo często nie wymagają one żadnego doświadczenia. W trzy miesiące można uzbierać niezłą sumę, zwłaszcza gdy podejmie się pracę w turystycznych miejscowościach, gdzie potrzeba m.in. instruktorów kitesurfingu, kelnerów, niań czy sprzedawców.

Sezon turystyczny ruszył i choć część hotelarzy narzeka, że nie wszędzie pokoje są zarezerwowane do końca września, liczba ofert pracy sezonowej utrzymuje się na wysokim poziomie. Pracodawcy szukają zwłaszcza młodych ludzi i studentów. Otwarci są także na poszukiwanie pracowników z Ukrainy – stąd część ofert pracy jest tworzona właśnie w tym języku. Gdzie najlepiej szukać pracy?

W tych zawodach młodzi zarobią najwięcej

Praca na festiwalach muzycznych to dla wielu młodych ludzi spełnienie marzeń. Nie tylko szansa zarobek, ale też rozrywka i możliwość zobaczenia za darmo ulubionego artysty. To też najlepiej wyceniany zawód wśród tych analizowanych przez Personnel Service – zarobki wynoszą od 20 do nawet 24 zł za godzinę netto. Podobne pieniądze mogą zarobić nianie opiekujące się dziećmi w czasie rodzinnego urlopu. Jeżeli rodzice szukają niani na miejscu jej zarobki to ok. 20 zł za godzinę netto. Zdarza się jednak, że rodzice zabierają opiekunkę do dzieci ze sobą na wakacje. Ponadto pokrywają jej koszty i dodatkowo płacąc za każdą godzinę pracy.

TOP5 zawodów wakacyjnych z najwyższymi zarobkami - biało-czerwono infografika z nazwami zawodów i zarobkami.
TOP5 zawodów wakacyjnych z najwyższymi zarobkami

Kolejne dobrze płatne zawody wymagają odpowiedniego przygotowania i certyfikacji. Chodzi o ratownika na basenie i instruktora kitesurfingu, gdzie zarobki za godzinę zamykają się w granicach 18-20 zł netto. Tak samo dobrze można zarobić wykonując zawód hostessy, które w wakacje są rozchwytywane ze względu na organizowane akcje promocyjne. Aby zdobyć taką pracę, warto szukać ogłoszeń na grupach tematycznych na Facebooku. Istnieją też wyspecjalizowane agencje hostess, do których można rekrutować.

Dla każdego coś miłego

Wybierając się do pracy wakacyjnej w turystyczne rejony mamy wiele możliwości. Wychowawca na kolonii, który opiekuje się dziećmi w trakcie ich wakacji, zarobi średnio 15,5 zł za godzinę netto, trzeba jednak pamiętać, że jest to bardzo odpowiedzialne zadanie. Recepcjonista czy recepcjonistka w hotelu zarobi średnio 15 zł za godzinę netto. Sprzedawca lodów czy gofrów na deptakach może liczyć na wynagrodzenie od 14,5 do 16 zł za godzinę netto. Pomoc kuchenna czy sprzedawca pamiątek zarobi w okolicach 13,5 zł za godzinę netto. Nieco więcej, bo średnio 14 zł za godzinę netto wyciągnie kelner, ale tutaj warto pamiętać, że napiwki, zwłaszcza w największych miejscowościach turystycznych potrafią dwukrotnie, a czasem nawet trzykrotnie podnieść wynagrodzenie.

Praca sezonowa to jednak nie tylko turystyczne kurorty, ale również zbiory owoców i tutaj młodzi mogą zarobić od 15 do 16 zł za godzinę netto. Na call center czy w kinie można liczyć za wynagrodzenie ok. 14,5 zł za godzinę netto.

Wybór pracy sezonowej zależy od naszych predyspozycji. Wydaje się jednak, że połączenie pracy wakacyjnej z pobytem w jakimś turystycznym miejscu może być atrakcyjne dla młodych. Praca sezonowa znajdą też w dużych miastach, m.in. w sektorze magazynowym czy w sklepach, ale możliwości jest znacznie więcej.

Źródło: Personnel Service