Szkoła Giełdowa na trudne czasy. Ostatnie wydarzenia na rynkach akcji są bezprecedensowe. Historyczne rekordy dziennych spadków na warszawskim parkiecie, dynamika spadków nieobserwowana od dziesiątek lat na światowych giełdach, a także sesje wzrostowe, jakich amerykański rynek akcji nie widział od 1933 r.

Jak funkcjonować na rynku w trudnych czasach?

Pierwszy kwartał bieżącego roku przejdzie niewątpliwie do historii rynków finansowych. Wydarzenia związane z koronawirusem wciąż niosą olbrzymią niepewność co do kształtowania się zarówno przyszłej koniunktury na rynkach akcji, ale także światowej gospodarki. Pojawiają się pytania o to jak odnaleźć się w tej wyjątkowej sytuacji.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów Fundacja GPW wspólnie ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych postanowiła zorganizować Specjalną Edycję Szkoły Giełdowej on-line. Patronat Honorowy nad projektem objęła Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

Znani i cenieni eksperci, w ramach cyklu 5 webinarów, podzielą się swoim doświadczeniem oraz wiedzą, aby pomóc inwestorom  w zrozumieniu bieżącej sytuacji oraz odnaleźć się w bezprecedensowych warunkach w skali światowych rynków finansowych. Postarają się odpowiedzieć na kluczowe pytanie: jak radzić sobie  na rynku akcji w trudnych czasach, w obliczu tak dużej zmienności rynków?

Szkoła Giełdowa – udział bezpłatny, wymagane zapisy

Poniedziałek 30 marca godzina 14:00   Psychologia inwestowania w okresie załamania i dynamicznych zmian na rynku. Jak radzić sobie w tym czasie z emocjami, aby nie wpaść w pułapkę własnej psychiki?

Grzegorz Zalewski, Ekspert DM BOŚ – Zapisz się

Wtorek 31 marca godzina 14:00   Analiza najważniejszych sygnałów wspierających decyzję o wyborze momentu wejścia lub wyjścia z rynku w oparciu o analizę techniczną

Paweł Małmyga, Analityk Biura Maklerskiego PKO BP – Zapisz się

Środa 1 kwietnia godzina 14:00   Jak zarządzać portfelem i jak kontrolować straty w okresie bardzo dużej dynamiki zmian na rynku akcji?

Piotr Neidek, Analityk DM mBanku – Zapisz się

Czwartek 2 kwietnia godzina 14:00   Czy to już właściwy moment na inwestycje na rynku akcji? Argumenty za i przeciw długoterminowemu zaangażowaniu na rynku akcji

Wojciech Białek, autor bloga K(NO)W FUTURE – Zapisz się

Piątek3 kwietnia godzina 14:00   Które branże zyskają najbardziej, a które stracą najwięcej na spowolnieniu wywołanym pandemią koronawirusa?

Emil Łobodziński, CFA, Doradca Inwestycyjny Biura Maklerskiego PKO BP- Zapisz się

Szkoła Giełdowa – prelegenci

Grzegorz Zalewski, Ekspert DM BOŚ

Szkoła Giełdowa - prelegenci

Na rynkach finansowych obecny od 1993 roku. Pracował jako analityk, a później jako szef działu analiz w Gazecie Giełdy Parkiet. Założył i przez dziesięć lat (2001-2010) prowadził portal futures.pl poświęcony spekulacji na rynkach terminowych.

Założyciel Wydawnictwa Linia. Od 2006 roku ekspert Domu Maklerskiego BOŚ SA. W 2010 roku Zarząd Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych przyznał honorowe członkostwo w SII, za szczególny wkład w edukację środowiska inwestorskiego.

Paweł Małmyga, Analityk Biura Maklerskiego PKO BP

Szkoła Giełdowa - prelegenci

Z Biurem Maklerskim PKO Banku Polskiego związany od 2011 roku. Regularnie reprezentuje BM na konferencjach branżowych, spotkaniach z Klientami oraz studentami, a także komentuje aktualną sytuację na rynku. Kilkukrotnie wyróżniony w rankingu analityków Gazety Parkiet. Posiada szeroką wiedzę i doświadczenie z zakresu budowania automatycznych strategii inwestycyjnych.

Piotr Neidek, Analityk DM mBanku

Szkoła Giełdowa - prelegenci

Związany od blisko dwudziestu lat z rynkiem finansowym, któremu poświęcił ponad 20 tys. godzin jako analityk, wykładowca akademicki, szkoleniowiec i inwestor. Ponadto autor komentarzy giełdowych, publikacji naukowych, prognoz rynkowych i felietonów. Dodatkowo pasjonat niekonwencjonalnych technik analitycznych wykorzystywanych w analizie technicznej. Miłośnik eWave oraz propagator ermanometrii – metody wykorzystującej zmienną czasową do definiowania punktów zwrotnych na GPW. Autor bloga giełdowego neidek.com poświęconego edukacji i praktycznego zastosowania AT na rynkach finansowych. Wielokrotny wykładowca na konferencjach organizowanych przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych jak Wall Street czy Profesjonalny Inwestor.


W efekcie w Biurze maklerskim zajmuje się opracowywaniem codziennych analiz, sporządzaniem prognoz rynkowych, przygotowywaniem materiałów edukacyjnych i prowadzeniem internetowych szkoleń webinarowych oraz stacjonarnych na terenie całego kraju. Ponadto laureat wielu konkursów w tym „Byki i Niedźwiedzie” Gazety Giełdy Parkiet. W styczniu 2020, głosami zarządzających TFI i OFE, po raz dziewiąty z rzędu został uznany za najlepszego specjalistę od analizy technicznej w Polsce.

Wojciech Białek, autor bloga K(NO)W FUTURE

Wojciech Białek, autor bloga K(NO)W FUTURE- prelegenci

Wojciech Białek, urodził się Krakowie, ukończył informatykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie również studiował filozofię. Ponadto w latach 1995-1999 pracował jako analityk w krakowskich domach maklerskich DM Magnus oraz DRM Polonia. W latach 1999-2008 w SEB TFI (2000-2002 zarządzający portfelem, 2003-2008 główny analityk), W latach 2009-2018 główny analityk w CDM Pekao. Od 2008 roku autor poświęconego koniunkturze na rynkach finansowych i w gospodarce blogu „K(NO)W FUTURE”.

Emil Łobodziński, CFA, Doradca Inwestycyjny Biura Maklerskiego PKO BP

Emil Łobodziński, CFA, Doradca Inwestycyjny Biura Maklerskiego PKO BP prelegenci

Doradca inwestycyjny, CFA. Od 13 lat związany z rynkiem kapitałowym jako analityk i zarządzający funduszami. Ekspert w dziedzinie rynków finansowych, w szczególności analizy spółek, zarządzaniu portfelem oraz funduszach inwestycyjnych. Cyklicznie komentuje wydarzenia na rynkach finansowych w prasie (np. Parkiet), telewizji (np. Polsat) i radiu (np. Radiowa Trójka). Dodatkowo prelegent na wielu konferencjach poświęconych tematyce rynku giełdowego w Polsce. Ponadto prowadzi szkolenia na kursach przygotowujących do egzaminu na doradców inwestycyjnych oraz dla kandydatów na członków rad nadzorczych Skarbu Państwa. W Biurze Maklerskim PKO BP odpowiedzialny za doradztwo inwestycyjne i portfele modelowe.