Nowe SUV-y z rodziny Mazdy na europejskich drogach. Mazda Motor Corporation ogłasza nazwy nowych modeli z gamy modelowej samochodów typu SUV od 2022 roku. Mazda CX-60 oraz Mazda CX-80 to samochody łączące najnowsze osiągnięcia w dziedzinie ochrony środowiska z przyjemnością jazdy.

Aby sprostać rosnącym potrzebom rynku, Mazda zaoferuje europejskim klientom szerszy wybór samochodów typu SUV. Nowa Mazda CX-60 oraz Mazda CX-80 zostaną wprowadzone na rynek europejski w ciągu najbliższych dwóch lat. Natomiast nowa Mazda MX-30 z silnikiem Wankla, jako generatorem zasięgu zadebiutuje w salonach sprzedaży w pierwszej połowie przyszłego roku. Nowe europejskie modele przyczynią się do pozytywnego rozwoju działalności biznesowej firmy w perspektywie średnio- i długoterminowej. Ponadto do budowania wizerunku marki zmierzającej do segmentu premium.

W tym samym czasie w USA i na wybranych rynkach poza Europą pojawią się nowe modele o zwiększonej szerokości nadwozi. Nowa Mazda CX-70 i CX-90, a także nowa Mazda CX-50 opracowana na małej platformie.

Ekologiczne rozwiązania

Mazda rozszerzy swoją ofertę gamy modelowej SUV-ów przy wykorzystaniu najnowszych technologii i w oparciu o autorską strategię rozwoju i produkcji „Building Block”. Obejmuje ona rozwiązania z rodziny Skyactiv, kompleksowe planowanie i elastyczną produkcję.

Modele CX-60 i CX-80, wyposażone odpowiednio w dwa i trzy rzędy siedzeń, zapoczątkują europejską premierę samochodów hybrydowych typu plug-in, wyposażonych w czterocylindrowe rzędowe silniki benzynowe połączone z silnikiem elektrycznym. Ponadto, wprowadzone zostaną sześciocylindrowe, rzędowe silniki. Benzynowy nowej generacji e-Skyactiv X i silnik wysokoprężny Skyactiv-D, połączone z 48-woltowym systemem miękkiej hybrydy. Co przełoży się na wysoką moc z doskonałymi parametrami ekologicznymi.

Nowe SUV-y z rodziny Mazdy na europejskich drogach - nadwozie samochodu Mazda.
Nowe SUV-y z rodziny Mazdy na europejskich drogach

Mazda MX-30 z silnikiem Wankla

Kolejną nowością w pierwszej połowie 2022 r. będzie nowa wersja Mazdy MX-30, pierwszego seryjnie produkowanego samochodu elektrycznego Mazdy, który w uzupełnieniu wszechstronnej technologii elektryfikacji Mazdy wykorzystuje unikatowy dla firmy silnik Wankla w roli generatora energii elektrycznej.

Od około 2025 r. firma wprowadzi szereg nowych samochodów na nowej platformie przeznaczonej dla samochodów elektrycznych. Wraz z wprowadzeniem tych modeli Mazda jest na właściwej drodze do zakończenia elektryfikacji całej gamy do 2030 r.

Obok nowych modeli, udoskonalona niedawno Mazda CX-5 pozostaje jednym z podstawowych samochodów napędzających globalną sprzedaż firmy. Mazda CX-5 i inne modele, takie jak CX-30, będą nadal odgrywać kluczową rolę w gamie aut typu SUV Mazdy. Ewolucja stylistyki, udoskonalenia konstrukcji oraz wprowadzenie najnowszych technologii bezpieczeństwa i systemów łączności stale ulepszają gamę modeli, zachowując ich atrakcyjność wizualną.

Źródło: Mazda