Krynica Vitamin S.A. może produkować nie tylko płyny dezynfekujące Hygea Med. Linie produkcyjne gotowe są także do wytwarzania żelu dezynfekującego. Moce produkcyjne spółki są jednymi z największych w Europie. Krynica Vitamin jest w stanie wytworzyć aż 15 mln litrów środka miesięcznie.

Intensywna rozbudowa linii i wielokrotne zwiększenie mocy produkcyjnej to odpowiedź spółki na obecną sytuację związaną z pandemią koronawirusa. Chodzi o możliwość dostarczenia na rynek każdej wymaganej ilości środka dezynfekującego, ale także o zapewnienia bezpieczeństwa kontrahentom. Ci w nagłej sytuacji mogą zwiększyć swoje zamówienia nie obawiając się o czas dostarczenia płynu czy żelu. Możliwości produkcji 15 mln litrów środka odkażającego miesięcznie stawia Krynicę Vitamin S.A. wśród największych graczy na rynku.

„W związku z sytuacją na całym świecie zagrożenia koronawirusem powinniśmy się przyzwyczaić do tego, że środki do odkażania, wirusobójcze powinniśmy mieć przy sobie. Używać ich, na co dzień powinni i dorośli i dzieci. Dlatego też Krynica Vitamin S.A. ma w ofercie także produkty odkażające niezawierające alkoholu. Są bezpieczne dla skóry, nie wysuszają jej i są tak samo skuteczne jak te na bazie alkoholu” – mówi Rafał Załubka, Członek Zarządu Krynica Vitamin S.A.

Mamy środki odkażające w postaci żel, a także płynu. Są one dostępne w bardzo różnych pojemnościach: 100ml, 250 ml czy nawet 5 litrów. – dodaje Rafał Załubka.

Krynica Vitamin S.A. gotowa wesprzeć rząd

Spółka w tamtym tygodniu zadeklarowała gotowość wsparcia rządu. Jeżeli będzie taka potrzeba Krynica Vitamin jest w stanie przekazać pełne swoje moce produkcyjne na obsługę bieżących zleceń. „Decyzja wynika z oceny bieżącej sytuacji związanej z rozwojem pandemii” – mówi Piotr Czachorowski, Prezes Zarządu Krynica Vitamin S.A.

Krynica Vitamin to producent obecny na rynku od 28 lat. W obliczu zagrożenia COVID-19 w marcu 2020 roku Zarząd Spółki podjął decyzję o natychmiastowym przestawieniu części mocy zakładu. Wszystko po to, aby jak najszybciej wdrożyć do sprzedaży płyn do dezynfekcji rąk.

Ponadto działanie firmy było odpowiedzią na realne potrzeby rynku wynikające z zagrożenia epidemicznego i konieczność podjęcia środków zapobiegawczych. Przede wszystkim na poziomie gospodarstw domowych i instytucji publicznych przeciw dalszemu dynamicznemu rozprzestrzenianiu się wirusa w Polsce i za granicą.