Napoje Ekipa wchodzą na rynek. Produkcja w Krynicy Vitamin idzie pełną parą. Od ponad miesiąca widać ogromne zainteresowanie napojami Ekipa. Dlatego Krynica Vitamin, jeden z największych producentów napojów bezalkoholowych i niskoalkoholowych w Europie Środkowo-Wschodniej nie zwalnia tempa. Dwie z trzech linii produkcyjnych dedykowane puszce aluminiowej w zakładzie na Podlasiu pracują pełną parą. Napoje Ekipa będą dostępne w puszkach o pojemności 250 ml. Dystrybucją oraz reklamą B2B zajmie się firma Koral, a promocją konsumencką – sama Ekipa Friza.

Napoje Ekipa: od pomysłu do produkcji

Gdy tylko w sklepach pojawiły się lody Ekipy i Korala firma Krynica Vitamin zainicjowała kontakt z zarządem EKIPA Holding i zainspirowała najbardziej wpływową grupę influencerów medialnych do wprowadzenia na rynek napojów pod marką własną. Po wielogodzinnych rozmowach powstał wspólny projekt – napoje inspirowane lodami sorbetowymi Ekipa. Przede wszystkim udało się to osiągnąć dzięki połączeniu sił: know-how Krynicy Vitamin w produkcji napojów, rozpoznawalnej marce Koral i szerokiemu nośnikowi marketingowemu grupy influencerów Ekipa.

„Liczymy na udany, komercyjny projekt. Mamy świetną współpracę z naszymi partnerami. Krynica Vitamin produkuje napoje, Koral zajmuje się dystrybucją oraz reklamą B2B. Zaś Ekipa promocją wśród konsumentów” – komentuje rzecznik prasowy Krynicy Vitamin, Tomasz Kułakowski.

Napoje Ekipa – mała puszka duże zainteresowanie

Wspólny projekt youtuberów, firmy Koral oraz spółki Krynicy Vitamin wzbudza ogromne zainteresowanie. Od ponad miesiąca handlowcy Krynicy Vitamin otrzymują dziesiątki telefonów z pytaniami o dystrybucję, mimo że to firma Koral za nią odpowiada. Krynica Vitamin produkuje napoje w zakładzie w Dziadkowskiem-Folwarku na Podlasiu. Puszki o pojemności 250 ml to wygodny, popularny i najczęściej rotujący format, idealny do wypicia „na raz”. Format powstał z myślą o młodzieży i dzieciach – najbardziej prawdopodobnych konsumentach.

Napoje Ekipa wchodzą na rynek. Produkcja w Krynicy Vitamin idzie pełną parą - hala produkcyjna z puszkami na taśmie.
Zdjęcie: materiały prasowe

„Napoje produkujemy w naszym zakładzie w Dziadkowskiem-Folwarku na Podlasiu. Mamy trzy linie produkcyjne dedykowane napojom w puszce. To nasza specjalizacja, choć rozlewamy również napoje do butelek PET i szklanych. Jest to dla nas ważny kontrakt, bowiem wpisuje się w naszą filozofię prowadzenia biznesudywersyfikacji geograficznej i produktowej, by nie być uzależnionym ani od kontrahenta, ani od rynku zbytu, ani od kategorii napoju” – dodaje rzecznik prasowy Krynicy Vitamin.

Krynica Vitamin sięga po nowy segment klientów

Krynica Vitamin, jeden z największych producentów napojów bezalkoholowych i niskoalkoholowych w Europie Środkowo-Wschodniej, w 2020 roku wyprodukowała 457 mln sztuk napojów. Od niemal 30 lat kreuje rynek napojów w Polsce, tworząc innowacyjne produkty wpisujące się w globalne trendy. Firma jest wizytówką polskiego przemysłu spożywczego i napojowego na świecie.

Produkty Spółki dostępne są w 38 krajach na całym świecie. Około 60% łącznej produkcji trafia na rynki zagraniczne. Główne kierunki eksportu wyrobów to: Niemcy, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Czechy oraz Słowacja. Do grona klientów Krynicy Vitamin należą właściciele największych globalnych marek, a także wiodące sieci dystrybucyjne.

 „Nasze produkty głównie eksportujemy i to eksport daje nam wzrost w przychodach ze sprzedaży napojów. Jednak zawsze podkreślamy, że to rynek polski jest dla nas najważniejszy. Szczególnie teraz, gdy wzrosły koszty transportu morskiego. Współpraca z Koralem i Ekipą jest dla nas bardzo ważna pod kątem dotarcia do klientów nowego segmentu. W większości są to młodzi, dynamiczni ludzie, którzy czekają na tego typu produkty. Sygnowane przez swoich idoli budujących rozpoznawalność i markę w mediach społecznościowych. Daje to Krynicy Vitamin perspektywy na nawiązanie współpracy z nowymi kontrahentami” – mówi Tomasz Kułakowski.

Potencjał zakładu produkcyjnego Krynicy Vitamin

Krynica Vitamin SA jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2015 roku. Obecnie znajduje się w prestiżowym indeksie sWIG80. Firma zajmuje się rozlewem usługowym dla globalnych marek oraz sieci handlowych.

Zakład produkcyjny Krynicy Vitamin SA znajduje się w najdalej wysuniętym na wschód powiecie województwa mazowieckiego (łosickim). Dziadkowskie-Folwark to niewielka wieś leżąca na pograniczu województwa mazowieckiego i lubelskiego. Krynica Vitamin zatrudnia w zakładzie ponad 300 osób. Zakład znajduje się na 5,5 hektarowej działce, to powierzchnia równa prawie 8 pełnowymiarowym boiskom piłkarskim. Ponadto hala produkcyjna ma powierzchnię 7,5 tys. m2, magazyn wyrobu gotowego to 15,5 tys. m2. Natomiast magazyn surowców i opakowań ma powierzchnię 3,5 tys. m2. Jesienią Krynica Vitamin planuje oddać do użytku halę do konfekcjonowania produktów o powierzchni 3 tys. m2.