Home Biznes Monitor Odyssey. Kosmicznie zakrzywiony ekran.

Monitor Odyssey. Kosmicznie zakrzywiony ekran.

Monitor Odyssey – to sprzęt który Samsung Electronics, światowy lider na rynku monitorów dla graczy, zaprezentował na targach CES 2020 Chodzi o nową linię zakrzywionych monitorów do gier. Monitory Odyssey G9 i G7 zostały zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających graczach. Oprócz technologii QLED, wsparcia dla FreeSync 2 i G-SYNC oraz częstotliwości odświeżania na poziomie 240Hz, monitory Odyssey oferują zakrzywienie 1000 R, co wyznacza nowy trend na rynku zakrzywionych monitorów gamingowych.
Moniitor Odyssey na biurku widok z góry
Monitor Odyssey

Monitor Odyssey pozwala na wyświetlanie obrazu z czasem reakcji na poziomie 1 ms oraz z częstotliwością odświeżania 240Hz dzięki technologii RapidCurve™. Najnowsze monitory są także kompatybilne z NVIDIA G-SYNC®[2] oraz Adaptive Sync na DP1.4.

Monitor Odyssey G9

Samsung G9 to 49 calowy monitor, który jako pierwszy na świecie łączy w sobie rozdzielczość DQHD (5120×1440), częstotliwość odświeżania 240 Hz, czas reakcji 1 ms, zakrzywienie 1000 R i szczytową jasność 1000 cd/m2, a to wszystko w formacie 32:9. Wyświetlacz został opracowany w technologii kropki kwantowej (QLED) w połączeniu z panelem VA i technologią HDR1000.

Szybki czas reakcji i częstotliwość odświeżania w połączeniu z krzywizną 1000 R eliminuje opóźnienia, które są niezwykle istotne w krytycznych momentach gry, kiedy ułamek sekundy może oznaczać różnicę między wygraną a przegraną.

Moniitor Odyssey na biurku od tyłu
Monitor Odyssey

Na uwagę zasługuje również zupełnie nowy design. Tył monitora wykończony jest białym, błyszczącym tworzywem. Na środku umieszczono podświetlenie infinty core oferujące 52 kolory podświetlenia i 5 funkcji świecenia. Można je dopasować do różnych rodzajów gier.

Odyssey G7


G7 dostępny będzie w dwóch wersjach – 27 i 32 calowej. Obie charakteryzują się taką samą częstotliwością odświeżania, czasem reakcji i zakrzywieniem co model G9. Monitory z serii G7 oferują rozdzielczość QHD (2560×1440). Proporcje ekranu to 16:9, panel VA z technologią HDR600 i szczytową jasność dochodzącą do 600 cd/m2. Dodatkowo ekrany są w technologii QLED. Dzięki temu mamy bardzo szeroki zakres odwzorowania kolorów, które są wyraźne nawet w jasnym świetle.

Moniitor Odyssey na biurku z przodu
Monitor Odyssey

Design monitorów G7 to, podobnie jak G9, błyszczące tworzywo (tym razem w kolorze czarnym). Ponadto zmieniający kolory rdzeń, którego podświetlenie można dopasować do rodzaju rozgrywki. Dodatkowo, G7 oferuje podświetlenie przedniej obudowy monitora.

Dodatkowo oba modele posiadają certyfikację TÜV Rheinland, jednej z wiodących organizacji certyfikujących na świecie. Organizacja doceniła Samsunga za opracowanie pierwszego zakrzywionego wyświetlacza 1000 R i przyznała urządzeniom certyfikat Eye Comfort.

Moniitor Odyssey na biurku
Monitor Odyssey

Samsung G9 i G7 będą dostępne w globalnej sprzedaży na początku drugiego kwartału 2020.