Księgowość online to skuteczne wsparcie w prowadzeniu firmy. Przedsiębiorcy codziennie muszą stawiać czoła wielu wyzwaniom. Dlatego warto wprowadzać do firmy procesy pomagające oszczędzać, zarówno czas, jak i przestrzeń w miejscu pracy. Na rynku są dostępne różne rozwiązania online, a jednym z ciekawszych jest prosty program księgowy dla przedsiębiorców – 360 Księgowość. Oprogramowanie online przeznaczone jest zarówno do prowadzenia KPIR, ryczałtu, jak i pełnej księgowości. Jakie są atuty takiego rozwiązania?

Zalety księgowości online

Największą zaletą księgowości online jest wygoda, ponieważ użytkownicy mają dostęp do danych z każdego miejsca na świecie. Dzięki temu znajdując się poza biurem, w podróży służbowej, czy na wakacjach, mogą zalogować się na konto i wykonać operacje księgowe. Księgowość online jest pomocna szczególnie małym przedsiębiorcom, którzy muszą pewien zakres prac wykonać samodzielnie.

W księgowości online wszystkie dokumenty znajdują się w jednym miejscu, eliminujemy więc potencjalne problemy z ich zagubieniem. Ponadto bardzo łatwo możemy znaleźć potrzebne nam faktury czy inne dokumenty – jest to ważne np. w trakcie kontroli. Nie musimy już przeszukiwać segregatorów i tracić niepotrzebnie czasu. Co więcej, można przyznać dostęp do wglądu kontrolującemu, co znacznie upraszcza całą procedurę.

Księgowość online - skuteczne wsparcie w prowadzeniu firmy - kobieta siedzi w restauracji i pisze na tablecie.
Księgowość online – skuteczne wsparcie w prowadzeniu firmy

Kolejną bardzo istotną zaletą księgowości online jest to, że oprogramowanie jest bezpłatnie aktualizowane na bieżąco, nie ma więc dodatkowych kosztów związanych ze zmianami, tak jak ma to miejsce w rozwiązaniach desktopowych. Co więcej, w przypadku np. zmiany osoby zajmującej się księgowością, nie ma problemów z przekazaniem dokumentów, gdyż wszystkie znajdują się w jednym programie.

Jak wybrać księgowość online?

Wybierając oprogramowanie księgowe online, warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale przede wszystkim na jego funkcjonalność. Oprócz podstawowych funkcji, takich jak łatwe wystawianie faktur z własnym logo, możliwość tworzenia i wysyłania plików JPK, faktury cykliczne, automatyzacja wyciągów bankowych, PIT i ZUS przedsiębiorcy, płatności, magazyn, integracja z bazą VIES oraz z bazą GUS, warto zwrócić uwagę na te elementy, które planujemy wykorzystać w naszej pracy.

Najwygodniej jest przekonać się jak oprogramowanie działa w praktyce. Umożliwia to prosty program księgowy dla przedsiębiorców – 360 Księgowość. Wystarczy założyć darmowe konto, z którego można korzystać nawet do 6 miesięcy i zapoznać się z funkcjami programu. Użytkownik ma także czas na przetestowanie dodatkowych opcji – np. Działy. Jest to przydatne rozwiązanie, które pomaga w analizach.

Przykład:

Sklep obuwniczy, który posiada kilka, a nawet kilkanaście punktów w różnych miastach może mieć własną numerację i szablon faktury. Wybierając poszczególne Działy do dokumentów sprzedaży i zakupu można łatwiej ocenić rentowność takiego miejsca.

To rozwiązanie ma także zastosowanie, gdy mamy do czynienia z kilkoma handlowcami w firmie. Każdy przedstawiciel może mieć analogicznie własną numerację, szablon faktury, a także własne koszty. Daje to możliwość znacznie lepszej analizy pracy. Generując raport i zapoznając się z jego wynikami, możemy dokładniej zweryfikować podejmowane działania, a także dokonywać niezbędnych korekt. Dzięki uzyskanym informacjom firma ma szansę lepiej zorganizować pracę, tak by była wydajniejsza.

360 Księgowość – dostęp online i bezpłatne wsparcie

Księgowość online to nie tylko narzędzie, które przynosi wymierne korzyści w zakresie obowiązków księgowych. Prosty program księgowy dla przedsiębiorców – 360 Księgowość to także dostępne online lub telefonicznie bezpłatne wsparcie techniczne. Pomoc przysługuje wszystkim użytkownikom systemu bez względu na to, czy posiadają darmowe konto, czy wykupioną licencję.

Co więcej, we wspomnianej wcześniej funkcji Działy, można dzielić się informacjami z innymi osobami w firmie, które są odpowiedzialne za dany dział. Mogą to być dyrektorzy oddziałów, dyrektorzy handlowi czy menedżerowie.

Działy stanowią również świetne wsparcie, gdy firma prowadzi sprzedaż zagraniczną. Dzięki analizie możemy śledzić rentowność i wprowadzać odpowiednie zmiany oparte na konkretnych danych.

360 Księgowość – minimalne ryzyko pomyłki

Na uwagę zasługuje także kolejna funkcjonalność — runda zatwierdzająca dokumenty zakupu, dzięki której minimalizujemy do zera ryzyko pomyłki, np. z powodu podwójnego księgowania. To dobre rozwiązanie, zwłaszcza gdy mamy wiele osób w firmie, które przynoszą różne faktury czy rachunki, a uprawniona do tego osoba dokonuje weryfikacji i zatwierdza dokumenty. Dzięki temu zachowujemy porządek w dokumentacji i nie musimy marnować czasu na korekty.

360 Księgowość – digitalizacja dokumentów

Program do księgowości online 360 Księgowość to także liczne integracje z partnerami zewnętrznymi, które usprawniają pracę. Dzięki wygodnej aplikacji na telefon nie trzeba już ręcznie wprowadzać paragonów i faktur. Oszczędzamy czas i pieniądze. Rozwiązanie to sprawdza się, zwłaszcza gdy pracownicy często znajdują się poza biurem. Daje im to możliwość przesyłania dokumentów na bieżąco i zmniejsza ryzyko zgubienia np. paragonów, co może się zdarzyć w trakcie napiętego dnia pracy.

Jak działa aplikacja? Intuicyjnie — wystarczy wykonać zdjęcie lub przesłać plik (pdf, jpg, html, png) paragonu lub faktury, który automatycznie zostanie wczytany, zdigitalizowany i przekazany do programu online 360 Księgowość jako niezatwierdzone faktury zakupu. Inni partnerzy oferują także faktoring, program kadrowo-płacowy czy oprogramowanie do zarządzania zadaniami.

Rozpoczęcie pracy z programem 360 Księgowość

Pracę z programem księgowym online dla przedsiębiorców – 360 Księgowość można rozpocząć w każdej chwili. Wystarczy założyć darmowe konto, a po okresie bezpłatnym wykupić wybraną licencję. Nawet jeśli historia księgowa firmy jest długa, nie stanowi to problemu, gdyż niezbędne dane w przypadku pełnej księgowości możemy wprowadzić za pomocą bilansu otwarcia, a przy KPIR przy pomocy wartości początkowej. 360 Księgowość zaleca, aby użytkownikiem głównym ustanowić osobę decyzyjną w danej firmie, na przykład właściciela. Zapewni to spokojną pracę w przypadku zmiany pracownika, który zajmował się księgowością w firmie.