Jak wybrać dewelopera, żeby spać spokojnie. Kupno własnych czterech kątów to jedna z najważniejszych inwestycji w życiu. Już na wstępnym etapie wyboru mieszkania oczami wyobraźni widzimy gustownie urządzony salon, komfortową kuchnię czy przytulną sypialnię. Jednak przy wyborze lokalu nieświadomie możemy natknąć się na inwestorów, którzy wabią nas atrakcyjnymi promocyjnymi. Zanim ulokujemy grube pieniądze w mieszkanie marzeń, warto dewelopera wziąć pod lupę, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w przyszłości.

Wybór odpowiedniego dewelopera to proces czasochłonny, ale jeśli chcesz spać spokojnie i nie mieć problemów prawnych, wysiłek się opłaci. 

Oto 5 wskazówek, na co warto zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na zakup mieszkania od dewelopera:

1. Finansowanie inwestycji

Przy wyborze dewelopera w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na źródła finansowanie inwestycji. Najpopularniejszy jest podział na finansowanie kapitałem własnym lub kapitałem obcym. Faktem jest, że deweloper, który wszystkie swoje inwestycje realizuje ze środków własnych jest bardziej wiarygodny, niż ten, który wspomaga się kapitałem obcym.

– „Przede wszystkim deweloper, który ma kapitał własny nie obawia się utraty płynności finansowej, która jest trudna do utrzymania w przypadku znacznego spadku sprzedaży na prowadzonej budowie. Finansowanie własne to także gwarancja, że wszystkie inwestycje zostaną ukończone bez żadnych opóźnień” – mówi Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aurec Home.

2. Przynależność do PZFD

Rzetelność dewelopera potwierdza przynależność do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Jej członkowie zobowiązują się do przestrzegania Kodeksu Dobrych Praktyk, regulującego prawa i obowiązki w relacji z klientem. Daje to nabywcom gwarancję, że do współpracy wybierają rzetelnego inwestora, który w sposób jednoznaczny i zrozumiały formułuje umowy i wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Aby sprawdzić, czy dany deweloper jest zrzeszony w PZFD, wystarczy wejść na stronę główną organizacji, a następnie wybrać zakładkę „Członkowie”.

Jak wybrać dewelopera, żeby spać spokojnie - blok mieszkalny w budowie.
Jak wybrać dewelopera, żeby spać spokojnie

3. Realizowane inwestycje

Wiele inwestycji deweloperskich znajduje nabywców już w fazie wstępnych planów, czyli przysłowiowej „dziury w ziemi”. Jeśli zastanawiasz się nad zakup nieruchomości, której budowa jeszcze nie ruszyła, koniecznie zapoznaj się z historią inwestycji dewelopera.

Jak najprościej sprawdzić realizowane do tej pory inwestycje? Zajrzyj na fora internetowe lub porozmawiaj z mieszkańcami osiedli oddanych już do użytku.

Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na jakość materiałów i wykończeń, komfort mieszkania, dodatkowe udogodnienia oraz terminowość realizacji inwestycji. 

4. Nagrody branżowe

Deweloper zyskuje, gdy na jego koncie pojawiają się nagrody branżowe czy wyróżnienia w rankingach biznesowych, np. Builder Awards. Nagrody branżowe są nie tylko uznaniem pozycji rynkowej dewelopera, ale także potwierdzeniem managerskich sukcesów w zarządzaniu biznesem. Jeśli firma nie ma nagród, nie znaczy, że jest nierzetelna. Jednak takie wyróżnienia na pewno podnoszą wiarygodność dewelopera.

5. Kompleksowa obsługa klienta

Klienci cenią komfort i wygodę, nie tylko przy wyborze mieszkań, ale także przy załatwianiu formalności. Warto wybrać dewelopera, który kompleksowo zadba o potrzeby w całym procesie zakupowym. Mowa tu profesjonalnym doradztwie, atrakcyjnym systemie finansowania inwestycji, pomocy w uzyskaniu kredytu hipotecznego oraz ofercie mieszkań pod klucz.

Deweloperzy o stabilnej sytuacji finansowej tj. Aurec Home, oferują klientom korzystny system płatności 20/80. 

– „Jest to atrakcyjne rozwiązanie przede wszystkim dla klientów, którzy dopiero organizują środki na mieszkanie od dewelopera czy załatwiają formalności z bankiem w sprawie hipoteki. Deweloper Aurec Home, wraz ze startem sprzedaży mieszkań z inwestycji Miasteczko Jutrzenki na warszawskich Włochach, uruchomił bezpieczny system płatności 20/80. Zakup mieszkania Aurec Home w systemie 20/80 oznacza, że nabywca realizuje płatność w wysokości 20% ceny nieruchomości po zawarciu umowy, a pozostałe 80% po zakończeniu budowy inwestycji– komentuje Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aurec Home.

Klienci niejednokrotnie na zakup inwestycji potrzebują uruchomić kredyt hipoteczny, dlatego dobry deweloper często nawiązuje współpracę z firmą pośrednictwa finansowego, która gwarantuje otrzymanie kredytu na najlepszych warunkach oraz pełne wsparcie na każdym etapie ubiegania się o kredyt.

Nowoczesny deweloper oferuje także mieszkanie w standardzie pod klucz, czyli takie, do którego można się od razu wprowadzić. Nabywca, korzystając z takiej oferty, oszczędza czas i pieniądze. Nie musi odwiedzać marketów budowlanych, szukać ekipy remontowej czy też kontrolować postępu prac. Nadzór nad przebiegiem i jakością wykonania prac wykończeniowych leży po stronie dewelopera.

Poznaj wiarygodnego dewelopera – Dni Otwarte w Aurec Home

Deweloperzy często organizują dni otwarte, podczas których zainteresowani mogą uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania oraz zobaczyć postęp prac na budowie.

22 października od 10:00 do 16:00 deweloper Aurec Home zaprasza wszystkich zainteresowanych kupnem komfortowego mieszkania na Dni otwarte w Miasteczku Jutrzenki – ul. Jutrzenki 111A w Warszawie.

Na odwiedzających czeka wiele atrakcji oraz promocji m.in.: mieszkanie pokazowe i rabaty do 80.000 zł na wybrane mieszkania. Potencjalni klienci będą mogli poznać korzyści płynące z zakupu mieszkania w systemie płatności 20/80, zapoznać się z ofertą Home Planer, która kompleksowo wykańcza wnętrza oraz zasięgnąć konsultacji w sprawie kredytu u doradcy finansowego z firmy NOTUS.