Postęp cyfrowy osiągnie niebawem punkt krytyczny. Z jednej strony możliwości, które stwarza cyfryzacja, są niemalże nieskończone. Wśród nich wymienić należy choćby wyższą jakość świadczonych nam usług, automatyzację oraz sztuczną inteligencję, mniejsze oddziaływanie na środowisko, większą wydajność procesów w sektorze przemysłowym i usługowym oraz wiele ułatwień w naszym życiu codziennym. Z drugiej strony wraz z postępem cyfrowym pojawia się coraz więcej wyzwań. Dobrze zorganizowana cyfryzacja wymaga skutecznego zarządzania zagadnieniami związanymi z prywatnością, bezpieczeństwem, zużyciem energii a także społecznymi wyzwaniami, będącymi konsekwencją likwidacji miejsc pracy. Warto jednak podkreślić, że umiejętne wykorzystanie postępu cyfrowego pozwoli na dołączenie do grona tych krajów, które stanowią największe centra innowacji w Europie.

Powyższe zagadnienia zostaną poruszone podczas trzeciej edycji Polish-Swiss Innovation Day. Tegorocznym tematem przewodnim będzie: Jak stworzyć skuteczny ekosystem cyfrowy? Polish-Swiss Innovation Day stanowi forum dialogu w obszarze innowacji dla polskich, szwajcarskich, i nie tylko, ekspertów, przedstawicieli rządu, naukowców, przedsiębiorców oraz startupów.

Celem wydarzenia jest kontynuacja dialogu pomiędzy Szwajcarią a Polską o współpracy w zakresie innowacji, wymiana najlepszych praktyk oraz podkreślenie roli cyfryzacji w zdobywaniu przewagi konkurencyjnej zarówno w biznesie, jak i świecie nauki.

Trzecia edycja Polish-Swiss Innovation Day 2017 odbędzie się 23 maja 2017 r. w godz. 9.00-14:30 w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii (CZIiTT) na terenie kampusu Politechniki Warszawskiej (Rektorska 4, Warszawa).

Wystąpienie wprowadzające do wydarzenia wygłosi Jovan Kurbalija, prezes i założyciel DiploFoundation z Genewy. Jednym z głównych panelistów będzie minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

W panelu wystąpią również, m.in.: Christian Wenger, Prezes, Digital Switzerland, Robert Firmhofer, Dyrektor, Centrum Nauki Kopernik, Aleksander Kutela, Dyrektor Zarządzający, GrupaOnet, Digital Poland

ABB oraz Nestlé Polska zaprezentują praktyczne spojrzenie na cyfrową transformację. Ponadto zostanie omówiona rola szkolnictwa wyższego i edukacji w procesie cyfryzacji. Warsztaty te będą doskonałą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń.

Szczegółowy program konferencji, nazwiska prelegentów oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie http://polishswissinnovationday.pl