InPost z samorządami buduje „Green City”

InPost z samorządami buduje „Green City”. Inpost jako lider rynku wyznacza standardy w biznesie, także w zakresie odpowiedzialności za środowisko. Obecnie ma ambitny cel – chce, być najbardziej neutralną klimatycznie firmą logistyczną w Polsce, a docelowo osiągnąć całkowitą neutralność klimatyczną.

Celem programu „Green City” jest poprawa jakości powietrza i ochrona klimatu. Tym samym poprawa komfortu życia mieszkańców polskich miast przez rozwój mobilnych usług miejskich, wspieranie ekologicznego transportu, czy ograniczanie ruchu samochodów.

InPost neutralny klimatycznie

Przesyłki do Paczkomatów® już dziś są najbardziej ekologiczną formą dostaw zakupów realizowanych w internecie. Ale InPost to nie tylko logistyka. Dlatego firma wdraża na szeroką skalę program „Green City”. To prawdopodobnie pierwszy na świecie program współpracy firmy logistycznej z samorządami. Ma on być częścią rozwiązania najbardziej palącego problemu, przed którym wszyscy stoimy. Jest nim ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko wynikającego z działalności człowieka. Celem programu „Green City” jest poprawa jakości powietrza i ochrona klimatu.

Firma wspólnie z partnerami samorządowymi rozpoczyna działania na rzecz zwiększania komfortu życia mieszkańców polskich miast. Promuje rozwój mobilnego dostępu do usług miejskich, wspiera ekologiczny transport oraz ograniczanie ruchu samochodowego, czy ochronę powietrza. Firma połączyła siły z samorządami w działaniach na rzecz ochrony środowiska i klimatu i do końca roku chcemy objąć programem kilkadziesiąt największych miast w Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia video:

https://enewsroom.pl/custom/movies/prev/c0f8e4067ab038a54441bc6a5089d92c.mp4

Źródło: Inpost

Przeczytaj także: Moda na kolej. Szczerze o pieniądzach odc. 69

Wraca moda na kolej. Największy przewoźnik w Polsce czyli Polregio przewozi już blisko 100 milionów pasażerów rocznie. Najwięcej osób dojeżdża pociągami do pracy i do szkoły. Teraz jednak w najbliższych miesiącach więcej będzie wyjazdów weekendowych oraz wakacyjnych. Polregio ma ambicję przyciągnąć jendak jeszcze więcej pasażerów inwestując setki milionów złotych w nowe pociągi. Kolej powinna być dostępna dla każdego mówi w najnoszym odcinku programu Szczerze o pieniądzach Artur Martyniuk – Prezes Polregio. Zaprasza Ernest Bodziuch.