W obliczu globalnego kryzysu klimatycznego, o którym tak wiele się ostatnio mówi, świadoma konsumpcja jest jedną ze zmian, którą wszyscy mieszkańcy naszej planety powinni zacząć od siebie W okresie listopadowych wyprzedaży, gdy wiele firm namawia nas do kolejnych zakupów, Idea zachęca do przemyślanych zakupów w Black Friday. Już 22 listopada startuje z nową usługą „Oddaj i zyskaj”, dając szansę starym meblom na nowy dom.

Nowy pomysł na stare meble

W swoich kampaniach IKEA niejednokrotnie podkreśla świadome zakupy, wymienianie się przedmiotami, wybieranie produktów z ekologicznych i etycznych surowców. Ponadto zwraca uwagę na warunki pracy, opakowania oraz wspieranie ekonomii społecznej. Marka realizuje strategię People & Planet Positive, pokazując, jak ekologia może stać się naturalną częścią codziennego życia. Zachęca do dbania o planetę poprzez swoją szeroką ofertę produktów i rozwiązań. Pokazuje, jak podejmować decyzje lepsze dla domu, środowiska oraz portfela klientów.

IKEA zmienia Black Friday na Green Friday - zielony plakat z białymi napisami.
IKEA zmienia Black Friday na Green Friday

Jak pokazują badania, Climate Action Research, które IKEA prowadzi od kilku lat wspólnie z GlobeScan to, co motywuje konsumentów do ekozachowań, to przede wszystkim oszczędność. Jak się okazuje tegoroczny Black Friday może być okazją do odpowiedzialnej wymiany starych mebli, które zyskają nowe miejsce w nowych domach.

Green Friday po raz kolejny

W poprzednich latach IKEA proponowała klientom niezwykłą kolekcję „PRZYDA SIĘ”, złożoną z rzeczy, które już mamy w domu – często nieużywanych, skrzętnie ukrytych, np. w głębi szafy, czy w piwnicy. Natomiast w kampanii „Na dłużej”, marka podkreślała, że dbanie o to, co już posiadamy, jest podstawowym sposobem na dłuższe użytkowanie. Proste wskazówki, jak przedłużyć życie mebli i akcesoriów zostały przedstawione w specjalnie przygotowanej kolekcji obrazów. IKEA wskazywała w ten sposób drogę do mniejszego zużycia kurczących się zasobów planety. Co obecnie jest szczególnie ważne, kiedy skutki zmiany klimatu okazują się coraz bardziej dotkliwe. Nowa usługa „Oddaj i zyskaj” wpisuje się w ten sam trend, dając drugie życie meblom. 

„Oddaj i zyskaj”. Jak to działa? 

Używane meble IKEA, nie starsze niż pięcioletnie, można przywieźć do sklepu i odsprzedać w Dziale Obsługi Klienta. Przed wizytą w sklepie należy odwiedzić stronę internetową www.IKEA.pl/oddajizyskaj, aby otrzymać wycenę mebla, odpowiadając krok po kroku na pytania, m.in. o jego rodzaj i stan. Po akceptacji wyceny należy przyjechać z meblem do sklepu IKEA, gdzie w Dziale Obsługi Klienta mebel zostaje sprawdzony pod kątem zgodności z wcześniej złożoną ofertą. Za mebel otrzymuje się kartę refundacyjną na zakupy w sklepie oraz na IKEA.pl, a używane produkty trafiają do działu circular hub, gdzie można je kupić po okazyjnej cenie. W ten sposób niepotrzebne już klientom meble zyskują szansę na nowy dom i życie. Nie potrzebujesz dowodu zakupu, paragonu czy faktury. IKEA odkupuje meble tylko od klientów indywidualnych. 

Marka oferuje:

• 50% wartości oryginalnej ceny za produkty, które wyglądają „jak nowe”,

 • 30% wartości oryginalnej ceny za produkty, które noszą widoczne ślady użytkowania. 

Zapoznaj się z listą produktów, które są dostępne w usłudze Oddaj i Zyskaj TUTAJ.

IKEA od lat działa na podstawie zasady zrównoważonego rozwoju i dąży do tego, żeby stawać się firmą coraz bardziej przyjazną dla planety i ludzi. Firma do 2030 roku stanie się biznesem w pełni cyrkularnym oraz pozytywnie oddziałującym na klimat.

Więcej szczegółów na temat usługi można znaleźć na stronie WWW. IKEA.pl/oddajizyskaj.

Źródło: IKEA