Home Polecane Debata pt. „Jak Szwajcaria osiągnęła sukces? Idee dla Polski”

Debata pt. „Jak Szwajcaria osiągnęła sukces? Idee dla Polski”

Jak doszło do tego, że niewielki, wciśnięty pomiędzy górskie pasma kraj, zdobył pozycję światowego lidera w tak wielu dziedzinach: bankowości, logistyce, branży spożywczej, chemicznej czy turystycznej?

Niebywała przedsiębiorczość i innowacyjność społeczeństwa, które mówi trzema oficjalnymi językami, które chętnie asymiluje uzdolnionych imigrantów i niezwykle ceni sobie niezależność od wszelkiej władzy centralnej jest inspiracją dla szwajcarsko-polskiej debaty. O tym jak w epoce globalizacji można utrzymać tak zdumiewające tempo rozwoju i pozostać w światowej czołówce, oraz czy i jak szwajcarski przepis na sukces można realizować w Polsce, będą dyskutować eksperci z Polski i Szwajcarii, którzy na zaproszenie Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej, Ambasady Szwajcarii oraz Forum Obywatelskiego Rozwoju postarają się znaleźć odpowiedź na kluczowe pytania:”Jak Szwajcaria osiągnęła sukces? Które szwajcarskie doświadczenia mogą być inspiracją dla Polski?”.

28 Listopada w godz. 11.00-13.00 w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie odbędzie się niezwykle ważna i potrzebna debata bilateralna o tym, jak buduje się efektywny system edukacji, jak można zyskać na migracji, czy potrzebna jest polityka przemysłowa i czy centralizm się opłaca.

Inspiracją do dyskusji są dwie niedawno wydane książki o sukcesie Szwajcarii: „Swiss Made- Nieznana historia szwajcarskiego sukcesu” (R. James Breiding) oraz „Możesz być bogaty- czyli jak Szwajcarzy osiągnęli sukces gospodarczy” (W. Koydl).

Szczegóły organizacyjne dotyczące debaty i formularz rejestracji dostępne są na stronie:www.debata.swisschamber.pl