Carsharing – za co Polacy kochają samochody do automatycznego wynajmu? Jak pokazują najnowsze badania jeden samochód oferowany w programie Carsharingowym zastępuje do 20 samochodów prywatnych, które stałyby niepotrzebnie na ulicach, gdy ich właściciele nie mają potrzeby z nich korzystać. Nic dziwnego, że Polacy, a szczególnie mieszkańcy największych polskich miast, pokochali samochody, które wynająć można dzięki wygodnej aplikacji. Idea carsharingu i współdzielenie „czterech kółek” z miesiąca na miesiąc przekonuje kolejne osoby. Co jest w niej niezwykłego i dlaczego auta z BirdManem wybierają Polacy?

Carsharing, czyli współdzielenie samochodów, w Polsce obecny jest od ponad 4 lat. Od tego czasu, niemal z każdym miesiącem, rośnie grono osób, które wynajmują auta poprzez aplikację. Najaktywniejsze są Warszawa, Kraków, Wrocław i Trójmiasto. Tuż za nimi plasują się Poznań, Szczecin, Łódź i aglomeracja Śląska. Ale również mieszkańcy mniejszych miast coraz bardziej przekonują się do tej formy mobilności.

Za co Polacy kochają Carsharing?

Bezpieczeństwo

To pierwszy z powodów, dla których wybieramy samochody na wynajem krótkoterminowy. Nie wiąże się to tylko z obawami przed przemieszczaniem się komunikacją miejską, ale przede wszystkim wynika z faktu nowoczesnej, doskonale wyposażonej w różnorodne systemy bezpieczeństwa, w tym wiele poduszek powietrznych czy hands free (m.in. bluetooth), floty pojazdów. Na bezpieczeństwo wynajmujących znaczący wpływ ma też wiek samochodów. Ważny jest także nieustanny proces monitorowania parametrów pojazdu i naprawa nawet najdrobniejsze usterki od ręki.

Carsharing – za co Polacy kochają samochody do automatycznego wynajmu? - auto na drodze
Carsharing – za co Polacy kochają samochody do automatycznego wynajmu?

Dostępność

Można rzec, że auta na wynajem są wszędzie dostępne! Wystarczy kilka kliknięć w aplikacji, aby zobaczyć jaki samochód jest zaparkowany w naszej okolicy i …. wybierać kierunek podróży. Co ważne, nie ogranicza nas tylko dane miasto, gdyż wynajem możemy zakończyć w strefach rozsianych w małych i dużych miastach Polski.

Nowoczesność

Na wybór danej usługi wpływa dziś przede wszystkim sposób jej działania i dostępność. A usługa jest dostępna niemal od razu po ściągnięciu nowoczesnej aplikacji na tablet czy telefon. Nie trzeba nigdzie jechać i nic podpisywać, by w kilka chwil móc ruszać, samemu lub ze znajomymi czy rodziną, w dowolnym kierunku. Warunek jest jeden – czynne i ważne na terenie Polski Prawo Jazdy kategorii B.

Unikatowość

Marzenia. Te lubi spełniać każdy. A gdy mamy możliwość spełnić te motoryzacyjne jest jeszcze piękniej! Bo kto z nas nie marzy o przejażdżce samochodem o nietuzinkowym wyglądzie, marki premium, elektrycznym czy też klasykiem? Teraz jest to możliwe. Ogranicza nas tylko fantazja i dostępność wybranego modelu (oraz stosowne przepisy).
Dziś w ideę Carsharingu wpisują się także samochody dostawcze, które również chętnie są wybierane. Duże zakupy, przewóz mebli czy przeprowadzka nie jest dzięki temu procesem skomplikowanym i wymuszającym czasochłonne poszukiwania.

Tak, jak pokochaliśmy rowery miejskie czy paczkomaty dziś przekonujemy się, że nie trzeba mieć własnego samochodu aby móc nim jeździć. Kiedy chcemy i dokąd chcemy (na terenie Polski), także w sytuacjach, gdy „nasz” pojazd odmówi posłuszeństwa, a potrzebne jest dostępne od ręki „samochód zastępczy”. Z usługą Carsharingu jest to prostsze niż się wydaje.

Źródło: Panek Car Sharning