Home Biznes Uroczyste przecięcie wstęgi i spotkanie z nowoczesną technologią ciepłowni w Turku

Uroczyste przecięcie wstęgi i spotkanie z nowoczesną technologią ciepłowni w Turku

Przedstawiciele GETEC Polska oraz włodarze miasta Turek oficjalnie przecięli wstęgę nowo otwartej ciepłowni. Wydarzenie było także idealną okazją do zwiedzenia nowoczesnego obiektu.

GETEC Polska odpowiada za produkcję ciepła do mieszkańców miasta Turek od stycznia 2018 r. Dla przypomnienia, budowa ciepłowni rozpoczęła się w IV kwartale 2016 r., a już w III kwartale 2017 r. pomyślnie zakończono prace i przeprowadzono próbne rozruchy pieców, wykorzystujących ekologiczne systemy wytwarzania ciepła. Spełniają one zaostrzone normy ekologiczne, co ważne – o wiele wyższe niż obecnie obowiązujące. I właśnie z tej okazji w minionym tygodniu, przedstawiciele GETEC zorganizowali konferencję podsumowującą udaną inwestycję wraz z symbolicznym przecięciem wstęgi. Na spotkaniu obecny był Karl Gerhold – założyciel GETEC, firmy która zatrudnia w Europie 1250 pracowników i oferuje swoje usługi za pośrednictwem europejskich oddziałów: w Berlinie, Dortmundzie, Frankfurcie, Hamburgu, Wedniu, Zurichu, Amsterdamie, Pradze i Turku.

Wstęgę przecięli: Karl Gerhold, założyciel GETEC, Grzegorz Zalewski i Johannes Schneider – członkowie zarządu GETEC Polska sp. z o.o., Volker Schulz – członek przemysłowej Rady Dyrektorów GETEC Heat & Power GmbH oraz Romuald Antosik – Burmistrza Miasta Turek.

Wydarzenie było idealną okazją do zaprezentowania nowoczesnych technologii wykorzystywanych w obiekcie. Właśnie zwiedzanie ciepłowni i umożliwienie gościom obejrzenia urządzeń ciepłowniczych stało się wyjątkową atrakcją piątkowego spotkania. Na wydarzeniu pojawili się też przedstawiciele firm i miast, zainteresowanych technologiami oferowanymi przez GETEC w Polsce.

Podczas wydarzenia, przedstawiciele GETEC Polska omówili również inne aspekty możliwej współpracy z firmą, w tym nowoczesne modele współpracy dostosowane do potrzeb klientów. Wśród nich m.in. contracting, na zasadach których GETEC podjął współpracę z miastem Turek. Działanie tego modelu biznesowego opiera się o planowanie, finasowanie i realizowanie inwestycji energetycznej przez kontraktora, czyli w tym przypadku firmę GETEC. Do jej obowiązków należy także eksploatowanie obiektu, a sama współpraca polega na sprzedaży wytworzonej energii bezpośrednio do miasta Turek. Na wydarzeniu obecny był także Romuald Antosik, burmistrz miasta Turek, który podziękował nowemu inwestorowi za realizację na czas tak dużego przedsięwzięcia, pomimo presji czasowej.

GETEC jest niezależną spółką, która od 1993 roku oferuje usługi energetyczne, będąc niezaprzeczalnym liderem contractingu w Niemczech. GETEC wykorzystuje innowacyjne i zarazem przyjazne środowisku technologie wielopaliwowe, m.in. biogaz, drewno, gaz ziemny, olej czy pył węgla brunatnego. To właśnie opatentowany palnik Muffel-Impuls zastosowano w Turku, gdzie z bardzo dużą prędkością nawiewu wtłacza się do pieca wyselekcjonowane paliwa. Dzięki temu GOTEC osiągnął najwyższy dla nich stopień sprawności wytwarzania ciepła (92 proc.), ale także zastosował zamknięty obieg spalania i utylizacji popiołów – bez pylenia i hałasu.

MS, źródło: getec-turek.pl