Home Energetyka Planeta Energii przyciągnęła dzieci z całej Polski

Planeta Energii przyciągnęła dzieci z całej Polski

Klasy z Gliwic, Kluczy i Suszu zdobyły uznanie jury konkursu VIII edycji Planety Energii. Nowa formuła programu edukacyjnego Grupy Energa zyskała uznanie wśród uczniów, nauczycieli i rodziców.

Dr Tomasz Rożek już w przyszłym tygodniu odwiedzi trzy szkoły na terenie całej Polski. To jedna z głównych nagród w konkursie towarzyszącym tegorocznej edycji Planety Energii. Ambasador programu odwiedzi zwycięskie klasy: IA ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach, IC ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gliwicach oraz IIB ze Szkoły Podstawowej im. Gen Józefa Bema w Suszu.

Oprócz wizyty dr Rożka laureaci otrzymają też nagrody w wysokości 10 tys. zł na cele edukacyjne oraz zestawy klocków edukacyjnych dla każdego ucznia ze zwycięskich klas.

W tym roku Planeta Energii przeszła znaczące zmiany, przenosząc się do internetu. Dzięki interaktywnej, cyfrowej platformie wiedza na temat energetyki, produkcji energii elektrycznej i bezpiecznego obchodzenia się z prądem stała się powszechnie dostępna. Wszystko podane zostało w formie atrakcyjnej gry edukacyjnej. Uczniowie wspólnie z galerią ciekawych bohaterów ratują tytułową Planetę Energii, zagrożoną utratą dostępu do energii elektrycznej.

– Zainteresowanie nową Planetą Energii bardzo miło nas zaskoczyło. Nie spodziewaliśmy się, że już w pierwszym roku zmienionej formuły programu spotkamy się z zaangażowaniem liczącym tysiące odwiedzin na stronie. Setki zgłoszeń konkursowych o bardzo wysokim poziomie sprawiły, że wybór zwycięzców i wyróżnionych klas był niesamowicie trudny. Wszystkim nauczycielom należą się gorące podziękowania i gratulacje za wspaniałą pracę przybliżającą dzieciom tak trudną tematykę, jak energia elektryczna i bezpieczne korzystanie z prądu – mówi Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy Grupy Energa.

Na VIII edycję Planety Energii nauczyciele mieli za zadanie przygotować kreatywne działanie edukacyjne o tematyce związanej z bezpiecznym korzystaniem z prądu, a sprawozdanie z nich przesłać do oceny jury. Przy ocenie prac pod uwagę brana była inwencja, ciekawe i nieszablonowe realizacje oraz twórcze podejście do tematu.

Poza nagrodami głównymi jury przyznało również 10 wyróżnień. Ich zdobywcy otrzymają po 2 tys. zł na cele edukacyjne, a dla każdego ucznia książkę z podpisem ambasadora Planety Energii. Wyróżnione zostały:

  • Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Marcinkowicach;
  • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja w Nagłowicach;
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza z Turka;
  • Szkoła Podstawowa nr 8 w Cieszynie;
  • Szkoła Podstawowa im. Gen. J. Bema w Suszu;
  • Zespół Szkół w Tujsku;
  • Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Kwaśniowie Dolnym;
  • Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach;
  • Szkoła Podstawowa nr 6 w Kwidzynie;
  • Szkoła Podstawowa im. kmdra Bolesław Romanowskiego w Miasteczku Krajeńskim.

 

MS, źródło: Grupa Energa