Zarządzanie wielką zmianą, czyli jak wrócić do formy i pracy po ciąży. Ciąża i pojawienie się dziecka wiąże się z dużymi zmianami w życiu każdej kobiety. Radość i euforia przeplatają się ze strachem i niepewnością. Dlatego na każdym etapie rodzicielstwa kobieta potrzebuje wsparcia, pomocy i rzetelnej wiedzy. Z pewnością znajdzie ją w wyjątkowy poradniku: Ciąża, seks, dieta, czyli zarządzanie wielką zmianą, napisanym przez specjalistów – fizjoterapeutę dr Ireneusza Hałasa oraz położną Iwonę Kaszlikowską – którzy odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania, często zadawane im przez kobiety w ciąży i młode mamy.

Macierzyństwo to piękny czas, ale także bardzo wymagający. Zmęczenie, stres, zmiana sylwetki, problemy z laktacją czy boląca blizna po cesarskim cięciu to tylko niektóre problemy, które napotyka młoda mama. Wiele kobiet po okresie macierzyńskim marzy o powrocie do formy i pracy – chcąc czuć spełnienie w każdym aspekcie życia. To trudne decyzje i rodzą wiele dylematów, szczególnie gdy pojawiają się problemy ze zdrowiem.

Zarządzanie wielką zmianą, czyli jak wrócić do formy i pracy po ciąży - okładka i tył książki w kolorze żólto różowym.
Zarządzanie wielką zmianą, czyli jak wrócić do formy i pracy po ciąży

Zdrowa ciąża pod okiem położnej i fizjoterapeuty

Iwona Kaliszowska, położna z wieloletnią praktyką zawodową w poradniku Ciąża, seks, dieta, czyli zarządzanie wielką zmianą rozwiewa obawy kobiet związane z ciążą i porodem. Przeprowadza czytelniczki przez kolejne etapy ciąży, porodu i połogu, tłumacząc możliwe niedogodności oraz daje recepty na ich złagodzenie.

Wiele kobiet chce zachować sprawność fizyczną i zgrabną sylwetkę po porodzie. Tu z pomocą przychodzi dr Ireneusz Hałas. Fizjoterapeuta pokazuje, jak można przygotować swoje ciało do porodu, aby uniknąć nadmiernego bólu, a po porodzie wrócić do kondycji i dawnej figury.

Zdrowie mentalne i dieta młodych mam

Uzupełnieniem informacji w poradniku są dwa wyjątkowe dodatki. W pierwszym z nich Optymalna dieta mamy dietetyk Karolina Pawlik kompleksowo omawia prawidłowe odżywiania kobiet, które planują ciążę lub już są w ciąży. Rozdział zawiera także wskazówki żywieniowe na czas po urodzeniu dziecka. Zwłaszcza zalecenia, jak się odżywiać, aby nie wywołać alergii u noworodka.

Afirmacje, czyli świadome przygotowanie się do porodu to drugi dodatek, w którym osobistymi doświadczeniami na spokojny i niemal bezbolesny poród dzieli się Joanna Mroczek, lekarz medycyny w trakcie specjalizacji z endokrynologii i diabetologii dziecięcej – mama czwórki dzieci.

Poradnik Ciąża, seks, dieta, czyli zarządzanie wielką zmianą to kompendium wiedzy dla przyszłych mam, dzięki któremu będą zdrowe, świadome i gotowe na nowe wyzwania, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.