Nowy wymiar studiowania: Huawei IdeaHub. Akademia Leona Koźmińskiego i Huawei Polska od dziś udostępniają studentom jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych. To kolejna, po uruchomieniu studiów podyplomowych „Zarządzanie cyberbezpieczeństwem” oraz programu ICT Academy wspólna inicjatywa Huawei i ALK na rzecz rozwoju polskiej nauki.

Huawei IdeaHub to wyróżnione w ubiegłorocznym plebiscycie Red Dot Design Award nowoczesne narzędzie zwiększające możliwości inteligentnego biura. Także – jak w tym przypadku – inteligentnej sali edukacyjnej. Łączy w sobie funkcje inteligentnego rozpoznawania pisma odręcznego, wideokonferencji w wysokiej rozdzielczości i bezprzewodowego udostępniania treści. Urządzenie posiada dwa zaawansowane układy system on chip. Dzięki zastosowaniu algorytmów sztucznej inteligencji, umożliwia ono wydajne obliczenia i tworzenie wykresów. Z kolei aż 12 wbudowanych mikrofonów, a także głośniki i kamera 4K, znacząco zwiększają efektywność komunikacji. Wykorzystane technologie umożliwiają m.in. automatyczne przekazywanie studentom notatek przygotowanych przez prowadzącego podczas zajęć. Komunikacja z urządzeniami zewnętrznymi odbywa się bezprzewodowo.

Nowy wymiar studiowania: Huawei IdeaHub - kobieta pisze na klawiaturze laptopa.
Nowy wymiar studiowania: Huawei IdeaHub

Huawei Polska i Akademia Leona Koźmińskiego zacieśniają współpracę

Wyposażenie inteligentnej sali to kolejny element współpracy pomiędzy Huawei Polska i ALK. W semestrze jesiennym po raz pierwszy ruszyły studia podyplomowe z zarządzania cyberbezpieczeństwem. Z kolei wskutek dołączenia do programu Huawei ICT Academy, studenci Akademii Leona Koźmińskiego otrzymali już dostęp do kilku poziomów szkoleń. W ramach których mogą poszerzyć swoją wiedzę w zakresie technologii takich jak 5G, big data, sztuczna inteligencji czy chmura obliczeniowa.

Inwestowanie we współpracę na rzecz nauki w krajach, w których działa firma, jest zupełnie naturalnym krokiem. Polska, między innymi z uwagi na ulokowane w Warszawie centrum R&D, ale także centralę na 28 krajów europejskich, jest dla firmy szczególnie istotnym rynkiem. Dzięki współpracy z polskimi uczelniami, w tym przypadku z Akademią Leona Koźmińskiego, w przyszłości na polskim rynku pracy specjaliści będą jeszcze lepiej wykształceni, na czym zyskają wszyscy

Źródło: Huawei

Przeczytaj także: 7 trendów pracy hybrydowej od Microsoft

7 trendów pracy hybrydowej od Microsoft. Zastosowanie elastycznego modelu pracy będzie miało wpływ na pozyskiwanie i utrzymywanie talentów – wynika z najnowszej edycji badania Work Trend Index. Microsoft zaprezentował również 7 trendów pracy hybrydowej, które każdy menedżer powinien znać, wraz z wejściem w nową erę pracy. Eksperci przekonują, że zdalny model pracy zapewni dostęp do szerszego grona talentów, które były dotychczas niedostępne ze względu na przywiązanie do miejsce wykonywania obowiązków.