Biblioteka UŁ z nowoczesną strefą coworkingową od Rossmanna. W styczniu w bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Matejki 32/38 w Łodzi została otwarta nowoczesna strefa coworkingowa. Dzięki firmie Rossmann udało się zaaranżować prawie 200 metrów przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni. Biblioteka zyskała przeznaczonej do wspólnej nauki i pracy, spotkań ze znajomymi i relaksu.

Rossmann chlubi się swoimi łódzkimi korzeniami. To na słynnej ulicy Piotrkowskiej otworzył pierwszą w Polsce drogerię. W Łodzi do dziś mieści się centrala i największy magazyn firmy.

W styczniu 2020 roku Rossmann podpisał z Uniwersytetem Łódzkim umowę o partnerskiej współpracy dotyczącej działalności dydaktycznej i naukowo-badawczej.

Rossmann współpracował z Uniwersytetem Łódzkim od lat w ramach Programu Stażowego Młodzi w Łodzi. W związku z dobrymi doświadczeniami obu stron na początku ubiegłego roku podpisana została umowa o współpracy z Uniwersytetem. Połączenie sił jednej z najlepszych Uczelni w Polsce z jedną z najlepszych firm musi przynieść korzyści dla obu stron.

Biblioteka UŁ z nowoczesną strefą coworkingową od Rossmanna- sala do nauki ze stolikami, krzesłami i pufami.
Biblioteka UŁ z nowoczesną strefą coworkingową od Rossmanna

Nowa współpraca Rossmanna i UŁ

W ramach tej umowy Rossmann zobowiązał się w lipcu tego samego roku do sfinansowania projektu i aranżacji strefy użytkowej- biblioteki – na terenie Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego.

Prace nad aranżacją przestrzeni biblioteki trwały ponad pół roku. Udało się stworzyć miejsce oryginalne i wyjątkowe. Inspirowane sklepem w Łódzkiej Manufakturze, w którym główna rolę gra nowoczesny desing i ekologia.

Dominujące akcenty to jasne drewno i biel. Taka kolorystyka w połączeniu z dużą liczbą lamp oraz elementów zielonych, jak ściana z mchem i rośliny w donicach sprawia, że łatwiej się skoncentrować. Ponadto wyciszyć umysł i ciało po ciężkim dniu nauki.

W całej przestrzeni udało się wydzielić w naturalny sposób za pomocą mebli i wyposażenia kilka odrębnych miejsc. Każde o innym przeznaczeniu.

Biblioteka – nowoczesna przestrzeń nie tylko do nauki

Strefa wykładowa wyposażona w ekran i rzutnik oraz wygodne krzesła. To idealne miejsce na spotkania z ciekawymi ludźmi, inspirujące wykłady i szkolenia. Skorzystają z nich zarówno łódzcy studenci, jak i pracownicy firmy Rossmann z całej Polski. Hasło „Uwolnij umysł” umieszczone na pokrytej mchem zachęca do intelektualnej gimnastyki. Ponadto wychodzenia poza utarte schematy, podążania dziewiczymi ścieżkami.

W kolejnej część można przysiąść na krześle przy jednym ze stolików lub – jeśli zajdzie taka potrzeba – bardziej się odizolować w poprzedzielanych ściankami boksach. Ponadto każdy wyposażony jest w minibiurko na laptopa. Popracować można również w kilku osobnych, dających poczucie większej prywatności, drewnianych „domkach”. To idealne miejsce na pracę w niewielkich zespołach.

Wszyscy wiemy, że nie samą nauką i pracą człowiek żyje. Karierę robi ostatnio angielskie słowo wellbeing, oznaczające dobrostan. By nasz umysł był w formie, byśmy byli w dobrej kondycji psychicznej dobrze jest znaleźć nieco czasu na relaks. Przede wszystkim w tej części, nazwanej „relaksacyjną” w oczy rzuca się gigantyczna mapa Łodzi. Ponadto większe stoły, by można było w przyjacielskim kółku pogadać czy pograć w zakupione gry planszowe. Wokół znajdują się miękkie pufy i siedziska na których można odetchnąć po zajęciach. A jeśli kogoś dopadnie głód – też nie ma problemu. Można się posilić na miejscu – dostępne są dwie samoobsługowe szafy z przekąskami i napojami.

Źródło: Rossmann