Pracownicy Rossmana zdobywają nowe pasje on-line. Warsztaty tworzenia ekologicznych kosmetyków, ramek ze skandynawskim mchem, wyplatania obroży dla swoich pupili czy wirtualne wyzwania biegowe? To tylko część zajęć, w których w ostatnich miesiącach uczestniczyli pracownicy Rossmanna.

W Rossmannie od ponad 8 lat realizowany jest program Pozytywnie Zakręceni, czyli największy w Polsce firmowy program rozwoju pasji. Wszyscy pracownicy firmy, bez względu na staż, miejsce zatrudnienia czy stanowisko mają możliwość skorzystania z bogatej oferty zajęć. Co roku firma organizuje ponad 160 wyjątkowych wydarzeń. Należą do nich m.in.:kursy nurkowania, wind i kitesurfingu. Ponadto wyprawy w góry, wspólne biegi, kurs na patent sternika motorowodnego czy operatora drona.

Pracownicy Rossmanna zdobywają nowe pasje on-line- kobieta pracuje przy stole, na którym leży mapa, aparat fotograficzny i stoi laptop.
Pracownicy Rossmanna zdobywają nowe pasje on-line

Ze względu na pandemię zajęcia odbywają się on-line. Dzięki tej formie pracownicy nawet z najdalszych zakątków Polski mogą bez wychodzenia z domu poszerzać swoje zainteresowania. Ponadto odkrywać nowe hobby, a materiały warsztatowe otrzymują kurierem do domu. Podczas warsztatów każdy uczestnik może zadać pytanie, wymienić opinię z prowadzącym i innymi pracownikami.

Pracownicy Rossmanna są żywo zainteresowanie taką formą spędzania wolnego czasu. Dlatego firma postanowiła, że zajęcia on-line staną się stałym elementem oferty programu „Pozytywnie Zakręconych”.

Źródło: Rossmann

Przeczytaj także: Światowy Tydzień Przedsiębiorczości już w listopadzie

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości już w listopadzie. W trzecim tygodniu listopada rozpocznie się 13. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – tym razem pod hasłem “Nowa normalność”. W dniach 16-22 listopada w całej Polsce odbędzie się kilkaset wydarzeń promujących świadomy rozwój i aktywną postawę wobec życia. Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, jej partnerzy i koordynatorzy regionalni po raz kolejny zapraszają wszystkich zainteresowanych szeroko pojmowaną przedsiębiorczością na warsztaty, debaty i szkolenia.

W 2020 roku jest niezwykle trudno tym wszystkich, którzy podjęli wyzwanie samodzielnego rozwoju i „pracy na swoim”. O temacie 13. edycji zadecydowała zmieniająca się jak w kalejdoskopie rzeczywistość. Stąd Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2020 odbędzie się pod hasłem Nowa normalność.