Maserati łączy siły z Davidem Beckhamem. Dzięki współpracy z Maserati Centro Stile brytyjski mistrz David Beckham został projektantem włoskiej marki, a sentyment, którym darzy swoje drugie rodzinne miasto, zyskał kształt spersonalizowanego samochodu ucieleśniającego koncepcje osiągów i sportowego charakteru – MC20.

Projekt powstał w ramach programu personalizacji Maserati Fuoriserie, który pozwala klientom tworzyć Maserati „szyte na miarę” – w ich własnym stylu. Tak rodzą się samochody o niepowtarzalnym, osobistym charakterze, stanowiące symbol prawdziwego luksusu trzeciego tysiąclecia. Maserati Fuoriserie oferuje klientom czyste płótno i szereg narzędzi do stworzenia czegoś naprawdę wyjątkowego. Reszta to już kwestia indywidualnego gustu oraz osobistych inspiracji. Tym samym marka spod znaku trójzębu pozwala na nieskrępowane wyrażanie swojego ja i wyznaczanie własnych trendów.

Maserati łączy siły z Davidem Beckhamem - auto zaparkowane pod mostem i oświetlone na różowo.
Maserati łączy siły z Davidem Beckhamem

Inspiracja Miami

David Beckham stworzył spersonalizowane MC20 Fuoriserie Edition wspólnie z projektantami Maserati Centro Stile. Jego nowy samochód ucieleśnia prawdziwą pasję – korzysta z monokoku z włókna węglowego, jest w całości wyprodukowany we Włoszech i napędzany opatentowanym benzynowym silnikiem V6 z rozwiązaniami wywodzącymi się z Formuły 1.
Punktem wyjścia w tej historii jest Miami – siedziba amerykańskiego klubu piłkarskiego Davida Beckhama, a efektem końcowym – chromatyczna dychotomia czerni i różu, a także wzajemne interakcja błyszczących i matowych powierzchni. To nawiązanie do kolorystyki piłkarskich strojów drużyny oraz ich kontrastowego wykończenia, stanowiącego mieszankę połysku i matu.

Ta inspiracja zaowocowała czarnym, błyszczącym nadwoziem, które współgra z czarnymi, matowymi trójzębami na wlocie powietrza oraz słupku C. Identyczne wykończenie otrzymał napis „Maserati” z tyłu pojazdu. Z kolei emblemat MC20 na drzwiach ma różowy, pastelowy odcień, podobnie jak zaciski hamulcowe Brembo.

Ponadto w kabinie, wykończonej skórą i Alcantarą, czarny odcień kontrastuje z różowymi przeszyciami. Dopasowane kolorystycznie oparcia z obiciem z Alcantary są wykończone metodą grawerowania laserowego, a zagłówek ma trójwymiarowy, pasteloworóżowy haft.

MC20 Fuoriserie Edition dla Davida Beckhama

Zwieńczeniem projektu jest spersonalizowana tabliczka z matowymi i błyszczącymi akcentami. Umieszczona w tunelu środkowym pomiędzy fotelami: napis „Maserati Fuoriserie” obok trójzębu ma odcień pastelowego różu. Ponadto na dole widnieje wykonany kursywą dopisek „For David” z efektem aluminium.
Miami to przede wszystkim kraina magicznych nocy i urzekających zachodów słońca. MC20 Fuoriserie Edition dla Davida Beckhama przekracza tą subtelną granicę pomiędzy dniem a nocą. Pomiędzy różem – kolorem, który towarzyszy każdemu zachodowi słońca, oraz czernią, która przenosi nas do królestwa snów. Królestwa, gdzie przestrzeń i czas stają się pojęciami względnymi, a kompleksowo spersonalizowany samochód pozwala wyrazić siebie.

Źródło: Maserati