Dieta pudełkowa 365+ od IKEA! IKEA od wielu lat promuje zrównoważony tryb życia oraz zdrowe nawyki żywieniowe. W swoich licznych kampaniach niejednokrotnie nawiązywała do niemarnowania jedzenia czy przyjaznej planecie diety. Te idee widoczne są również w produktach marki, które ułatwiają życie na co dzień. Tym razem, IKEA po raz kolejny zachęca do lepszego życia w swoim nowym projekcie zrealizowanym we współpracy z Influencerami – e-booku kulinarnym!

Nie marnuj, nie wyrzucaj

Nic nie zastąpi domowych posiłków przygotowywanych ze świeżych i jakościowych składników. Przygotowywanie takich pełnowartościowych posiłków wymaga jednak codziennie dużej ilości czasu poświęconego na gotowanie, konkretnych możliwości oraz umiejętności. Przy obecnie pędzącym świecie i wielu obowiązkach staje się to naprawdę trudne. Ratunkiem dla wielu okazały się diety pudełkowe. Niestety, takie usługi generują dużo odpadów w postaci jednorazowego plastiku i pochłaniają znaczną część budżetu domowego.

Tym co może pomóc w przygotowywaniu posiłków samemu są zaplanowane i przemyślane zakupy w oparciu o ułożony wcześniej jadłospis. Takie działanie pozwoli nie tylko nie marnować żywności, ale także oszczędzi nawet do kilku godzin w tygodniu. Ponadto sprawi, że lepiej będziemy mogli gospodarować własnymi finansami. Tak właśnie powstał pomysł na nowy projekt IKEA – książkę kucharską dostępną w formie e-booka do pobrania za darmo pod linkiem: Dieta Pudełkowa IKEA 365+.

IKEA 365+ 

IKEA wierzy, że zdrowie zaczyna się w kuchni, a najlepsza dieta to ta, którą sporządzamy samodzielnie w domu. Cęsto w prosty i szybki sposób. Dlatego też dania zaproponowane w kulinarnym e-booku IKEA są proste w przygotowaniu oraz można je przyrządzić z łatwo dostępnych składników. E-book powstał we współpracy z trzema blogerkami, których pasją jest gotowanie: Martą Śliwicką, Anią Włodarczyk i Karoliną Smyk. Panie wypełniły go autorskimi przepisami na wspaniałe oraz nietuzinkowe potrawy, które, choć niewymagającego dużego nakładu pracy są zdrowe, pyszne i kolorowe.

Dieta pudełkowa 365+ od IKEA! - jedzenie w szklanym pojemniku.
Dieta pudełkowa 365+ od IKEA!

Każdy z nas w zaciszu swojej kuchni może codziennie wyczarować coś przepysznego i zdrowego, korzystając z uroków danej pory roku. Wiosna i lato w kuchni daje niesamowite możliwości oraz sposobność do odkrywania ciągle to nowych połączeń smakowych. Warto się tym dobrze bawić! Czasami wystarczy dobry studencki kwadrans by wyczarować coś pysznego do szklanego pojemnika, który możesz zabrać w dowolne miejsce ze sobą.

Najlepsza dieta pudełkowa to ta przygotowana przez Ciebie

Dzięki produktom do kuchni zakupionym w IKEA, samodzielnie przygotujemy posiłki. Ponadto bezpiecznie je przechowamy, tak aby zachowały świeżość i wartości odżywcze na dłużej. A nam zaoszczędziły czasu przeznaczonego na codzienne gotowanie. Odpowiednie przechowywanie żywności jest kluczowe – zapobiega szybkiemu psuciu się jedzenia, a co za tym idzie – jego wyrzucaniu. Pojemniki na żywność z serii IKEA 365+ dostępne są w wielu kształtach i rozmiarach, więc dopasują się do każdej szafki i lodówki.

Co więcej, takie pudełka możemy zabrać ze sobą do pracy, szkoły albo na wycieczkę w plener oraz dłuższą podróż. W takim przypadku przydać się może także torba chłodząca SOMMARFLÄDER. Izolowana torba utrzymuje niską temperaturę jedzenia (do środka można też dodać wkłady chłodzące, aby jeszcze bardziej obniżyć temperaturę). Wybierając pojemnik IKEA 365+ ze szkła lub stali nierdzewnej możemy wykorzystać je nie tylko do utrzymania żywności w świeżości, ale także do pieczenia oraz podgrzewania jedzenia w piekarniku. Jedzenie przygotowane w piekarniku będzie lekkostrawne i aromatyczne. 

Źródło: IKEA