Bezpłatne lekcje polskiego i angielskiego dla uchodźców od Tutlo. W wyniku konfliktu w Ukrainie setki tysięcy osób przybyło do Polski. Wiele ludzi dobrej woli, organizacji i firm podejmuje rozliczne działania, aby wesprzeć ich w tej trudnej sytuacji. Tutlo, platforma do elastycznej nauki języka, również postanowiła wesprzeć Ukraińców, zapewniając im pomoc w adaptacji do nowych realiów. Polska firma organizuje bezpłatne lekcje języka polskiego oraz angielskiego dla dzieci i dorosłych w formie interaktywnych webinarów.

Pierwsze lekcje online ruszyły wraz z początkiem tygodnia, ciesząc się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział ponad 460 osób. Platforma, jak również cała komunikacja przygotowane zostały w języku ukraińskim. Wszystko po to, by dotrzeć do jak największej liczby osób, które takich właśnie zajęć potrzebują. Kurs startuje z poziomu początkującego, dzięki czemu nawet osoby, które nigdy nie uczyły się języków, bez trudu mogą uczestniczyć w spotkaniach.

Bezpłatne lekcje polskiego i angielskiego dla uchodźców od Tutlo - kobieta siedzi prze ekranem laptopa.
Bezpłatne lekcje polskiego i angielskiego dla uchodźców od Tutlo

Webinary dla uchodźców odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach:

  • 17.00 język polski dla dzieci,
  • 18.00 język polski dla dorosłych,
  • 19.00 język angielski dla dorosłych.

Celem zorganizowanych przez Tutlo lekcji jest pomoc w przełamaniu bariery językowej tym, którzy w Polsce szukają schronienia. Opanowanie języka chociażby w stopniu podstawowym z całą pewnością ułatwi codzienne funkcjonowanie. Ponadto pozyskanie zatrudnienia czy też w przypadku dzieci, adaptację w nowym środowisku w szkole czy przedszkolu.

Dla tych, którzy nie mają możliwości, aby uczestniczyć w lekcjach na żywo, powstało specjalne archiwum, do którego można wrócić w każdej chwili i odsłuchać nagrania. Osoby, które są zainteresowane udziałem w lekcjach więcej informacji (w języku ukraińskim) znajdą pod tym linkiem.

Źródło: Tutlo

Przeczytaj także: Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy podpisana przez Prezydenta

Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy podpisana przez Prezydenta. W sobotę (12 marca br.) Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Nowe rozwiązania wejdą w życie, co do zasady, z dniem ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. Będą obowiązywać z mocą wsteczną od 24 lutego 2022 r.