Największy tymczasowy magazyn meblowy, imm cologne otwarty został dla publiczności w dniach 18-20 stycznia podczas targów w Kolonii. Aż w 11 halach inwestorzy budowlani, rzemieślnicy, miłośnicy designu, architekci i wszyscy miłośnicy artykułów wyposażenia wnętrz mogą zobaczyć i poznać najnowsze trendy w projektach, formach, materiałach, kolorach mebli naszej najbliższej przyszłości. Ponad 1200 wystawców z 50 krajów zaprezentuje inspiracje dla każdej domowej przestrzeni, w każdym stylu od stołka koktajlowego do kompleksowych aranżacji, od minimalizmu do stylu vintage, od nocnej lampki po rozwiązania domu inteligentnego.

Ale jak efektywnie zaplanować zwiedzanie powierzchni wystawienniczej liczącej ponad 250 tyś. m2, jak odnaleźć się wśród ponad tysiąca wystawców? Odpowiedź organizatorów targów imm cologne jest bardzo prosta – trzeba logicznie i funkcjonalnie pogrupować targowe ekspozycje. Meble i akcesoria wyposażenia wnętrz w swoim pełnym asortymencie produktów zostały  zaprezentowane w pełnej różnorodności w jedenastu halach: od eleganckich marek lifestylowych i modnych marek designerskich w klasycznych segmentach Pure i Pure Editions, po inteligentne rozwiązania wnętrz dla młodych czy najbardziej awangardowe nowinki techniczne. Towarzyszą im hale Premium, Komfort czy Sypialnie, prezentujące spektrum rozwiązań dla konkretnych przestrzeni i funkcji. A hala poświęcona globalnym stylom życia daje zwiedzającym możliwość poznania atrakcyjnych odmienności w podejściu do planowania domowych przestrzeni. Dekoracyjne oświetlenie, meble tapicerowane i akcesoria wykończenia wnętrz zaskakiwały inspirującymi pomysłami.

Jak co roku, jedną z atrakcji imm cologne jest ekspozycja “Das Haus” – tym razem w interpretacji australijskiej pary projektantów Kate i Joel Booy, którzy prowadzą od 2014 roku w Rotterdamie swoje studio Truly Truly. Na powierzchni 180 m2 zaprezentowali dom, praktycznie pozbawiony ścian wewnętrznych, którego przestrzeń odpowiada ich wizji współczesnego życia domowego, które przebiega w 4 wzajemnie przenikających się strefach: samotniczej, spokojnej, aktywnej i leżącej.

Zupełnie inny model domu został przedstawiony w hali poświęconej Technologiom Przyszłości. Bazując na rozwiązaniach technologicznych dostępnych aktualnie, z wykorzystaniem cyfrowo sterowanych urządzeń w strefie kuchni, jadalni i salonu na powierzchni ponad 600 m2 powstał prawdziwie inteligentny dom. Oprócz bezpieczeństwa, oszczędności energii i wydajnego zarządzania zasobami, Smart Home korzystnie wpływa na samopoczucie domowników, dba o ich zdrowie i dobry sen, kontrolując takie parametry, jak akustyka, jakość powietrza czy odpowiednie oświetlenie.