Home Design Jo Stenuit mianowany Dyrektorem Designu Mazda Europe

Jo Stenuit mianowany Dyrektorem Designu Mazda Europe

Jo Stenuit (49) został nowym Dyrektorem Designu Mazda Motor Europe. Jo zastępuje na stanowisku Kevina Rice, który opuścił Mazdę w sierpniu 2018 r.

Jo, absolwent Royal College of Art w Londynie, jest członkiem europejskiego zespołu projektowania Mazdy od ponad 20 lat i sprawował liczne funkcje w Europejskim Centrum Designu Mazdy w Oberursel, w Niemczech.

Ostatnio pracował jako Dyrektor Zespołu Projektowania Wnętrz i Stylistyki Marki budującego wzrost świadomości i wizerunek marki Mazda w Europie. Był również wiodącym projektantem wnętrz dwóch modeli samochodów koncepcyjnych: Kiyora (2008) oraz Hakaze (2007) a także Mazdy 3 poprzedniej generacji (2008). Przez dwa lata pracował w centrali firmy w Hiroszimie dopracowując stylistykę wnętrza Mazdy CX-7 (2004-2006).

Zobacz też:

Najwyższy wymiar bezpieczeństwa – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP dla nowej Mazdy6

„Dzięki nagradzanej filozofii projektowania KODO – Dusza Ruchu, projektanci Mazdy w Europie i każdym innym ośrodku projektowym odgrywają kluczową rolę w sukcesie nowych modeli, tworząc piękne samochody, które trafiają do serc naszych klientów.” – powiedział Jeff Guyton, Prezes i CEO Mazda Motor Europe. „Jesteśmy zachwyceni, że Jo, ze swoim głębokim zrozumieniem istoty naszej marki, będzie przewodził zespołowi projektowania Mazdy w Europie. Wiem, że razem ze swoimi współpracownikami zapewni, że nasza filozofia projektowania będzie odnosiła się nie tylko do naszych samochodów, ale także każdego obszaru aktywności marki.”

W ramach swoich obowiązków, Jo będzie odpowiadał bezpośrednio przed Ikuo Maedą – liderem globalnego zespołu Mazda Design oraz przed Hajime Seikaku, który został niedawno wiceprezesem Europejskiego Centrum Badań i Rozwoju Mazdy.

Używanie auta służbowego do celów prywatnych: kwota ryczałtu zawiera paliwo i koszty eksploatacji