BENEFIT DAY 2020 – świadczenia pozapłacowe na turbulentne czasy. Z myślą o wyzwaniach, jakie firmy napotykają dziś w zakresie benefitów, przygotowaliśmy cykl webinariów „Benefit Day 2020”. Gorąco zapraszamy do bezpłatnego udziału i czerpania z doświadczeń innych! Jest to spotkanie dla każdego, bez względu na branżę, wielkość organizacji, etap rozwoju czy możliwości finansowe!

BENEFIT DAY 2020- świadczenia pozapłacowe na turbulentne czasy - logo wydarzenia
BENEFIT DAY 2020- świadczenia pozapłacowe na turbulentne czasy

BENEFIT DAY 2020

20 października 2020

  • Co nas motywuje do pracy?
  • Jakie benefity są skuteczne? I jakich oczekują pracownicy?
  • Co sprawdzi się w turbulentnych czasach?
  • Czy benefity to wyłącznie moda czy konieczność?
  • Jak wielką rolę odgrywają benefity pracownicze w dzisiejszych czasach?
  • Na czym polega sztuka właściwego wyboru świadczeń pozapłacowych dla pracowników?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas cyklu webinariów Benefit Day 2020! Zachęcamy do udziału już 20 października 2020!

Przede wszystkim w obecnej sytuacji wiele firm poszukuje nowych rozwiązań w zakresie świadczeń pozapłacowych dla swoich pracowników. Nie jest to wyłącznie kwestia zupełnie nowego otoczenia biznesowego, w którym musimy nauczyć się funkcjonować, ale również odpowiedzialności za pracowników, za ich wsparcie, które z kolei przekłada się na motywację i zaangażowanie.

Z myślą o wyzwaniach, jakie firmy napotykają dziś w zakresie benefitów, przygotowaliśmy cykl webinariów „Benefit Day 2020”. Gorąco zapraszamy do bezpłatnego udziału i czerpania z doświadczeń innych! Jest to spotkanie dla każdego, bez względu na branżę, wielkość organizacji, etap rozwoju czy możliwości finansowe!

PROGRAM

9.00 – 9.45 Financial Wellness – realne benefity na niepewne czasy

Nowa sytuacja motywuje firmy do przyjrzenia się efektywności i celowości oferowanych benefitów. Zachęca też do poszukiwania nowych rozwiązań, które będą realną odpowiedzią na aktualne potrzeby pracowników. A te potrzeby – jak pokazują badania – bardzo często dotyczą kwestii związanych z  bezpieczeństwem finansowym. Dlatego rozwiązaniami, które mogą pomóc zwiększyć poczucie bezpieczeństwa pracowników są programy Financial Wellness. W czasie prezentacji opowiemy o beneficie, który wspiera pracowników w różnych życiowych sytuacjach. Całkowicie zdalnie.

Prelegent: Weronika Dejneka, Prezes Zarządu, PZU Cash

10.15 – 11.00 Zdrowie pracownika, zdrowie firmy – wyniki raportu Medicover  „Praca. Zdrowie. Ekonomia. Perspektywa 2020”

Raport „Praca. Zdrowie. Ekonomia. Perspektywa 2020” to kompleksowa analiza stanu zdrowia populacji pracowników znajdujących się pod opieką Medicover Sp. z o.o., opisująca główne problemy zdrowotne i czynniki wpływające na absencję chorobową. Przede wszystkim istotną częścią raportu jest uaktualniana kalkulacja kosztów, jakie ponoszą pracodawcy z powodu wybranych chorób pracowników. W 2020 roku ukazała się szósta edycja raportu. Eksperci Medicover przeanalizowali dane za okres 2018-2019 dotyczące 347 311 osób w wieku 18-67 lat. Raport obejmuje także wyniki pracowników produkcyjnych, w tym pracujących zmianowo, biurowych, pracujących mobilnie oraz osób na stanowiskach decyzyjnych.

Prelegent: Ekspert Medicover

11.30 – 12.15 Supermoce pensji – jak zwiększyć motywacyjną moc wynagrodzenia?

Benefity związane z pensją to nowa kategoria świadczeń dla pracowników. Pozwalają pracodawcom zadbać o poczucie bezpieczeństwa finansowego zatrudnionych. Ponadto zwiększyć motywującą siłę wynagrodzenia. Podczas prezentacji Magdaleny Kubiś i Piotra Smolenia z Symmetrical dowiesz się jak zapewnić pracownikom nowy sposób wypłaty wynagrodzenia i uprościć procesy payrollowe w Twojej firmie.

Prelegenci: Piotr Smoleń, CEO, Symmetrical Labs; Magdalena Kubiś, Head of Marketing, Symmetrical Labs

12.45 – 13.30 Karta Wolontariusza – benefity inne niż wszystkie. Dlaczego warto zachęcać pracowników do udziału w projektach społecznych?

Nagradzać? Motywować? Wspierać ? Angażować ? Czy pracodawcy opłaca się wspierać zaangażowanie w wolontariat swoich pracowników ? Jak wyjść naprzeciw potrzebom osób, które „po godzinach” pracują jako wolontariusze, poszukują innych niż klasyczne formy wellbeingu sposobów na zaspakajanie swoich potrzeb ? Ponadto czym charakteryzuje się program benefitowy dla wolontariuszy i jak firmy mogą się do niego włączyć?

Prelegenci: Izabela Molenda i Dariusz Pietrowski, Program Korpus Solidarności, Narodowy Instytut Wolności, Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Zapraszamy po więcej informacji: TUTAJ