Home Biznes Sport IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife Nutrition

IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife Nutrition

Herbalife Nutrition, sponsor zawodów triathlonowych IRONMAN 70.3 Gdynia, w 2017 roku będzie wspierał zawodników jako sponsor odżywczy. Firma od 4 lat patronuje imprezie jako sponsor tytularny. Wcześniej przez 4 lata Herbalife wspierała zawody triathlonowe w Suszu. W nadchodzącej edycji skoncentruje swoje działania na odżywianiu, wspierając zawodników swoją wiedzą oraz produktami zaprojektowanymi z myślą o potrzebach i wymaganiach sportowców.

Herbalife od 4 lat patronuje gdyńskiemu triathlonowi, najpierw Herbalife Triathlon Gdynia, a od 2 lat Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. W nadchodzącej edycji firma Herbalife Nutrition, jako sponsor odżywczy, będzie wspierała zawodników swoją wiedzą i osiągnięciami w dziedzinie odżywiania. Uczestnicy IRONMAN 70.3 otrzymają na trasie produkty, które pomogą im utrzymać odpowiedni poziom energii oraz nawodnienia organizmu podczas wyścigu.

– Chcemy postawić na to, na czym znamy się najlepiej, czyli na odżywianie. Wcześniej jako sponsor tytularny, aktualnie jako sponsor odżywczy, jesteśmy dumni z tego, że możemy wspierać najlepszych polskich triathlonistów swoimi produktami i wiedzą na temat żywienia. W Herbalife dbamy o to, by każdy z Was mógł przekraczać swoje granice i osiągać coraz lepsze wyniki. Dzięki wsparciu współpracujących z nami naukowców możemy być pewni, że nasze produkty spełniają wymagania sportowców – powiedział Konrad Szałkiewicz, Dyrektor Generalny Herbalife na Polskę, Czechy i Słowację.

– To już 8 lat współpracy Herbalife z agencją Sport Evolution. Przez ten czas udało nam się wspólnie wypromować w Polsce modę na triathlon. Zrealizowaliśmy wiele spektakularnych projektów. Z pomocą Herbalife prowadziliśmy przez 5 lat program ambasadorski, w którym wzięła udział plejada najpopularniejszych polskich aktorów.

W 2015 roku sięgnęliśmy jeszcze wyżej – okleiliśmy rejsowy samolot PLL LOT reklamą naszych zawodów. Wspólnie z Herbalife i Jaśkiem Melą pokazywaliśmy, że granice są wyłącznie w naszych głowach. W ciągu zaledwie 8 lat pokonaliśmy niesamowitą drogę z małej lokalnej imprezy w Suszu, do największych zawodów triathlonowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Przed nami kolejne wyzwania i cele. Cieszę się, że zawodnicy i kibice nadal będą mogli korzystać z wiedzy i doświadczeń Herbalife – powiedział Michał Drelich, Dyrektor Zarządzający Sport Evolution.

W 2017 roku, firma przeznaczy napój hipotoniczny – CR7 DRIVE do przygotowania prawie 8000 litrów napoju oraz ponad 6000 sztuk batonów proteinowych na wsparcie odżywcze triathlonistów na trasie wyścigu. Czołówka zawodników przekraczających metę IRONMAN 70.3 otrzyma Herbalife24 Rebuild Endurance, napój proteinowo-węglowodanowy dla osób uprawiających sporty wytrzymałościowe, z wysoką zwartością witamin B1, B2, C i E oraz żelaza.

CR7 Drive, to jeden z flagowych produktów firmy, który powstał we współpracy z Cristiano Ronaldo. Dzięki zawartości elektrolitów nawadnia lepiej niż woda, a obecne w nim węglowodany wydłużają czas pracy organizmu. Podobnie jak wszystkie produkty Herbalife24®, CR7 Drive jest akredytowany przez Informed Sport. Logo Informed Sport jest potwierdzeniem, że wszystkie produkty przeszły testy na obecność substancji zakazanych wykonywane w wiodącym laboratorium sportowym LGC Sport Science.

Jako globalna firma odżywcza Herbalife współpracuje z zespołem ekspertów Rady Naukowej Herbalife Nutrition składającym się z ponad 300 naukowców oraz 36 doktorów specjalizujących się w odżywianiu i efektywności sportowej. Bazując na tej wiedzy będziemy mogli wspierać zawodników również od strony merytorycznej – pogłębiając ich wiedzę o najnowsze wyniki badań nad odżywianiem osób aktywnych.

Oprócz wsparcia odżywczego dla zawodników, Herbalife umożliwi przebywającym na zawodach sportowcom oraz kibicom przeprowadzanie analizy składu ciała. Na stoiskach Herbalife w strefie EXPO i na plaży miejskiej przeszkoleni Partnerzy Herbalife oraz współpracujący z firmą dietetycy zapraszać będą do wykonania analizy, dzięki której można poznać rzeczywisty skład masy ciała (zawartość tłuszczu, wody, mięśni). Wyniki analizy pozwalają prawidłowo dobrać dietę oraz określić kondycję organizmu.

Herbalife wspiera sportowców na całym świecie, w tym również triathlonistów, min. Heather Jackson, która w ostatnich prestiżowych zawodach na Hawajach IRONMAN World Championship, zajęła III miejsce w kategorii kobiet. Ogromna determinacja, pasja i wsparcie dla tej dyscypliny sportu w Polsce zostało wyróżnione awansem zawodów do serii IRONMAN 70.3. Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia 2015 był pierwszym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wyścigiem odbywającym się na licencji World Triathlon Corporation, jednocześnie biorącym udział w eliminacjach do Mistrzostw Świata IRONMAN 70.3.

 

Herbalife