Home Biznes Zatrudnianie obywateli zza wschodniej granicy – bezpłatne webinarium

Zatrudnianie obywateli zza wschodniej granicy – bezpłatne webinarium

Wideoakademia INFOR i Kancelaria Raczkowski Paruch sp.k. zapraszają na bezpłatne webinarium poświęcone „Zatrudnianiu obywateli zza wschodniej granicy”.
Bezpłatne webinarium

Termin: 13 grudnia 2016 r. godzina 10.00

Prowadzący:

Karolina Schiffter: Adwokat w kancelarii Raczkowski Paruch sp.k. Zdobywczyni pierwszego miejsca w 5 edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016. Kieruje w firmie działem imigracyjnym i Global Mobility. Jako jeden z nielicznych prawników w Polsce koncentruje swoją praktykę na biznesowym prawie imigracyjnym i doradza klientom w zakresie relokacji pracowników do Polski, a także delegowania polskich pracowników za granicę. Prowadzi także sprawy w pozostałym zakresie prawa pracy. Cyklicznie publikuje artykuły, zarówno w gazetach codziennych (m.in. Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Puls Biznesu), jak również w czasopismach naukowych (do Monitora Prawa Pracy). Jako ekspert prawa pracy występuje w telewizji oraz udziela wywiadów w radiu, m.in. dla portalu INFOR, stacji TVN Biznes. Jest współtwórcą publikacji międzynarodowych, m.in. książki pt. International Immigration and Nationality Law. Aktywnie uczestniczy w organizacjach międzynarodowych, m.in. jest przewodniczącą komitetu członkowskiego AILA GMS (American Immigration Lawyer Association Global Mobility Section). Jest regularnie zapraszana jako prelegent na międzynarodowe konferencje. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Posiada tytuł Master of German and Polish law. Uczestniczka wykładów i warsztatów z zakresu prawa europejskiego i francuskiego w Université de Nice – Sophia Antipolis w Nicei. Wcześniej przez 5 lat pracowała w Departamencie Prawa Pracy w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Odbywała również praktyki w kancelariach prawnych w Niemczech.

W ramach webinarium zostaną poruszone zagadnienia:

1. Jakie obowiązki ma pracodawca zatrudniający obywateli Ukrainy?
2. Kiedy pracodawca może zatrudnić pracownika na podstawie oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy? – procedura uzyskiwania.
3. Zezwolenie na pracę – kiedy jest potrzebne? – Procedura uzyskiwania zezwolenia na pracy.
4. Czy test rynku pracy zawsze jest konieczny?
5. Wiza czy zezwolenie na pobyt?
6. Sankcje za nielegalne zatrudnianie cudzoziemców.

Webinarium trwa godzinę.
Pierwsza część – wykładowa trwa ok. 45 min.
Druga część – sesja pytań trwa ok. 15 min.
Osoby, które zapiszą się na webinarium, dzień przed otrzymują w osobnym mailu link do oglądania webinarium.
Osoby uczestniczące w webinarium mają możliwość zadawania pytań.
Po szkoleniu uczestnicy otrzymują emailem materiał szkoleniowy.
LINK do zapisów : http://sklep.infor.pl/landing/wideoakademia/20161213/