Wirtualne Targi Książki od 19 maja na Empik.com. Trzecia edycja wydarzenia Wirtualne Targi Książki rozpocznie się 19 maja i potrwa aż do 1 czerwca. Na stronie Empik.com na czytelników czeka kilkadziesiąt wyczekiwanych premier. Ponadto 3 sekcje tematyczne dedykowane różnym grupom odbiorców, ponad 50 spotkań z polskimi i zagranicznymi autorami, liczne oferty promocyjne, możliwość zdobycia książki z autografem i wiele innych atrakcji.

Przez pełne dwa tygodnie, od 19 maja do 1 czerwca, czytelnicy będą mogli uczestniczyć w ponad 50 interaktywnych spotkaniach z polskimi i zagranicznymi autorami. Dodatkowo zdobywać książki z autografami i korzystać z ofert rabatowych na premierowe tytuły. Wojciech Chmielarz, Jakub Żulczyk, Magdalena Grzebałkowska, Anna Ciarkowska i Magdalena Witkiewicz – to pierwsze nazwiska z długiej listy autorów, których najnowsze tytuły będą miały swoją premierę podczas Wirtualnych Targów Książki.

Podział Wirtualnych Targów Książki na sekcje tematyczne umożliwi intuicyjne poruszanie się po mapie wydarzenia i indywidualny dobór najciekawszych treści:

  • w strefie Apostrof odbywać się będą spotkania z nagradzanymi autorami literatury pięknej i reportażu;
  • segment #sięczyta będzie dedykowany literaturze młodzieżowej;
  • a w ramach strefy literatury dziecięcej Przecinek i Kropka, oprócz premierowych spotkań z autorami, swój finał będzie miała 12. edycja Konkursu Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą 2020 roku „Przecinek i Kropka”. 22 maja poznamy laureatów statuetek przyznawanych przez jury, a także specjalnej Nagrody Czytelników. Głosowanie na nią trwa do 14 kwietnia za pośrednictwem strony www.empik.com/przecinek-i-kropka/konkurs.
Wirtualne Targi Książki od 19 maja na Empik.com - kolorowa infografika, chłopiec siedzi na fotelu i czyta książkę
Wirtualne Targi Książki od 19 maja na Empik.com

Wirtualne Targi Książki – największe literackie wydarzenie wiosny

W ramach dwóch poprzednich edycji udział wzięły 2 miliony uczestników. Na tegorocznych wiosennych Targach odbędzie się ponad 50 wydarzeń. Przede wszystkim premierowe spotkania z autorami najważniejszych nowości oraz liczne aktywności towarzyszące. Szykuje się największe literackie wydarzenie tej wiosny, a kolejna odsłona powróci jesienią.

Ważnym elementem Wirtualnych Targów Książki będzie program wydarzeń branżowych skierowanych do wydawców, autorów i innych uczestników rynku książki. Ponadto także strefa książki cyfrowej, czyli e-booków i audiobooków, które szczególnie zyskały na popularności w czasie pandemii.

Już pierwszego dnia na Targach pojawi się nagradzana autorka Magdalena Grzebałkowska z premierą najnowszej książki „Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia”. Tym razem autorka wyruszyła na poszukiwanie niezwykłych historii dzieci z różnych stron świata. Ponadto przedstawi obraz wojny widzianej oczami jej najmłodszych uczestników. Na targach premierę będzie miała także, zapowiedziana niedawno kolejna książka Wojciecha Chmielarza pt. „Wilkołak”. Dni do wyczekiwanej premiery mogą odliczać także fani Jakuba Żulczyka, który wkrótce rozszerzy swój dorobek wydawniczy o powieść „Informacja zwrotna”. Jak zapowiada sam autor, książkę można określić ANTYkryminałem, pełnym tajemnic i zagadek. A rozwiązanie może być zupełnie inne, niż się z pozoru wydaje. O to, co dokładnie kryje się pod tą definicją, będzie można zapytać samego autora podczas spotkania 25 maja. Udział w targach potwierdziły także jedne z najpopularniejszy polskich pisarek. Magdalena Witkiewicz zaprezentuje nowy, trzymający w napięciu thriller „Wizjer” (Wydawnictwo W.A.B.), a Anna Ciarkowska powróci z opowieścią „Dewocje” .

Źródło: Empik