Allegro bezpłatnie szkoli sprzedających jak rozwijać biznes online. Już milion sprzedawców i klientów skorzystało z platformy edukacyjnej. 

  • Akademia Allegro powstała, by dzielić się wiedzą na temat e-commerce. Dzięki temu sprzedający mogą rozwijać swój biznes, a kupujący dowiedzieć więcej o swoich prawach i zasadach bezpieczeństwa podczas zakupów online.
  • Użytkownicy mogą bezpłatnie korzystać z bogatej oferty kursów online, webinarów i podcastów, dostępnych  po polsku i angielsku. 
  • Szkolenia prowadzą pracownicy Allegro, oraz grono ekspertów współpracujące z  platformą m.in. Piotr Bucki (Bucki.pro), Paulina Smaszcz, Martyna Zastrożna, Kasia Wągrowska (ograniczamsie.com). Ponadto Artur Jabłoński, Marcin Pietraszek (Bossblog), Krzysztof Gałężewski (Eklektika).

Allegro, aby oferować klientom najlepsze doświadczenie zakupowe, ciągle rozwija swoje usługi i narzędzia. Od sprzedających na platformie wymaga to “trzymania ręki na pulsie”.  Wsparciem dla nich jest platforma e-learningowa, z dostępem do bezpłatnych webinarów, kursów oraz podcastów. W lutym minął rok od startu Akademii Allegro – do tej pory z jej oferty skorzystało  milion osób. 

Rozkręć biznes online

Akademia Allegro to nie tylko wiedza dla przedsiębiorców. Coraz większe zainteresowanie zakupami online sprawia, że część klientów nie czuje się pewnie podczas zakupów w sieci. Aby ich wesprzeć i uświadomić na co zwracać uwagę Allegro przygotowało kursy “8 zasad bezpiecznych bezpiecznych zakupów w internecie”. Ponadto “Jakie masz prawa na zakupach”. Zawierają one podstawową wiedzę, która przyda się każdemu konsumentowi.

Allegro bezpłatnie szkoli sprzedających jak rozwijać biznes online = kobieta trzema w dłoni telefon
Allegro bezpłatnie szkoli sprzedających jak rozwijać biznes online

Fakty o Akademii Allegro 

Przede wszystkim Akademia Allegro została stworzona z myślą o wsparciu osób rozpoczynających sprzedaż na Allegro oraz edukacji kupujących. Duża część kursów i webinarów skupia się na narzędziach i usługach, które pomagają zrozumieć Allegro. Ponadto wykorzystać potencjał, jaki daje platforma do rozwoju swojego biznesu. Wraz z rozwojem Akademii coraz częściej można tam znaleźć kursy, które wykraczają poza tematy “obsługi platformy”. Ponadto dowiedzieć się więcej na temat Pakowania paczek w duchu zero waste, Analityki internetowej, Kryzysach w komunikacji z klientami. Niedawno wśród kursów pojawiły się znacznie szersze zagadnienia m.in.: Własny biznes – jak się do tego zabrać? oraz Rozpoczynanie działalności – krok po kroku. Ponadto także: Jak znaleźć pracę, która spełnia Twoje oczekiwania, Żyj w zgodzie z naturą oraz Zrozumieć RODO. 

Przez rok działalności Akademia Allegro zorganizowała 177 webinarów, wzięło w nich udział 18 791 osób. Ponadto udostępniła 54 tematyczne kursy w wersji polskojęzycznej i 7 anglojęzycznej. Dedykowany kanał na YouTube, z filmami edukacyjnymi odwiedziło  876 700 unikalnych użytkowników.

Eksperci i autorytety dzielą się wiedzą

Większość materiałów dostępnych na platformie prezentują eksperci wewnętrzni Allegro. Podczas webinarów uczestnicy mogą zadawać pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości  “u źródła”. Przede wszystkim dla zachowania wysokiego poziomu, w tematach, które wykraczają poza e-commerce, Akademia Allegro zaprosiła do udziału autorytety. Specjalistów od komunikacji, ekonomii, analityki, ekologii, językoznawstwa.  

Katarzyna Wągrowska

Prowadzi blog „Ograniczam Się”, który tematycznie ewoluował od minimalizmu w życiu ku filozofii zero waste. Autorka książki „Życie zero waste”.  Oprócz działań edukacyjnych Kasia ma również ambicję wpływać na prawo i zachowania rynku, aby wprowadzać trwałą zmianę w podejściu do środowiska naturalnego. W Akademii Allegro prowadzi kursy propagujące 

Martyna Zastrożna

Autorka dwóch książek o Google Analytics. W Allegro pracuje jako analityczka ruchu internetowego.  W Akademii Allegro dzieci się wiedzą jak efektywnie zastosować analitykę w prowadzeniu biznesu

Paulina Smaszcz

Trenerka, mentorka i konsultantka biznesu. Przez 25 lat pracowała w  międzynarodowych korporacjach, prowadząc projekty z dużymi zespołami. Od niedawna jest właścicielem własnej firmy. Spowodowało to, że weszła na zupełnie inny poziom świadomości sprzedaży, promocji i działania. W Akademii Allegro opowiada o tym jak zacząć i rozwijać sprzedaż w e-commerce. 

Piotr Bucki

Autor bloga bucki.pro, od ponad 17 lat pomaga ludziom m.in.  projektować i doskonalić komunikację oraz tworzyć efektywne treści także do internetu. W Akademii Allegro radzi jak przygotować dobry opis oferty oraz zdradza sposoby komunikację z klientem. 

Artur Jabłoński

Prowadzi agencję marketingową, wraz ze swoim trzydziestoosobowym zespołem na co dzień pracuje z blisko setką klientów na kilkudziesięciu rynkach. W Akademii Allegro dzieli się wiedzą z zakresu e-mail marketingu i jego znaczenia w sprzedaży internetowej. 

Krzysztof Gałężewski

Ponad 10 lat zajmuję się szkoleniami z języka angielskiego dla osób dorosłych. Specjalizuje się w szkoleniach językowych dla IT i eCommerce w szkole językowej Eklektika. W Akademii Allegro prowadzi cykl kursów na temat nauki języka angielskiego. 

Marcin Pietraszek

Od kilkunastu lat prowadzi własną działalność gospodarczą. Autor czterech książek dla właścicieli małych firm, pisze bloga dla przedsiębiorców. Ponadto specjalista w kwestiach formalno-prawnych związanych z zakładaniem i prowadzeniem własnej działalności gospodarczej.

Źródło: Allegro