Home Biznes Programowanie we franczyzie z SDA Partner

Programowanie we franczyzie z SDA Partner

Software Development Academy, od blisko 3 lat realizująca kursy programowania, uruchamia program franczyzowy pod nazwą SDA Partner. Oferta skierowana jest do przedsiębiorców, dostrzegających potencjał lokalnego rynku IT.

Akademia działa obecnie w 7 miastach: Gdańsku, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi i w Katowicach. Oferta kursów skierowana jest głównie do osób, które nie miały wcześniej styczności z programowaniem. 4-miesięczne, intensywne szkolenie pozwala na zdobycie kompetencji niezbędnych do startu w branży ICT.

Programiści należą do deficytowej grupy na rynku pracy i są pilnie poszukiwani w wielu firmach. To branża z dużym potencjałem, a co za tym idzie, szansa dla osób poszukujących swojej ścieżki zawodowej kariery – komentuje Michał Mysiak, Prezes Zarządu Software Development Academy. Obserwujemy stale rosnące zainteresowanie kursami programowania, stąd decyzja o uruchomieniu programu SDA Partner. Dzięki sieci franczyzowej, z kursów Akademii będzie można skorzystać w kolejnych miejscach. W pierwszej kolejności mamy na myśli miasta wojewódzkie, ale oczywiście nie wykluczamy także innych, mniejszych, ośrodków – dodaje.

Oferta franczyzy Akademii skierowana jest do lokalnych przedsiębiorców, już prowadzących działalność gospodarczą, lub gotowych do jej założenia, którzy w ramach swojego biznesu chcą zainwestować w uruchomienie placówki partnerskiej. Wiedza z zakresu samego programowania nie jest wymagana, natomiast do prowadzenia szkoły potrzebny jest menadżer.

Bardzo ważna jest znajomość lokalnego rynku w kontekście branży IT. Ideą Akademii jest dostosowanie oferty właśnie do wymagań pracodawców z regionu – finalnie to przecież oni zatrudnią kursantów. To oni stają się partnerami kursu i na jego koniec biorą udział w serii spotkań rekrutacyjnych z absolwentami, które nazywamy szybkimi randkami. To właśnie z tych firm rekrutowani są trenerzy, ponieważ na naszych kursach zajęcia prowadzą praktycy pracujący w zawodzie – wyjaśnia Michał Mysiak.

Centrala Akademii oferuje stałe wsparcie i doradztwo merytoryczne na każdym etapie budowania i funkcjonowania placówki franczyzowej. Partnerzy otrzymują know-how w zakresie prowadzenia efektywnych kursów programowania oraz program merytoryczny. Mogą liczyć na pomoc w organizacji placówki, weryfikacji kadry trenerskiej, a także w kwestiach prawnych i administracyjnych. Akademia podejmie też działania marketingowe oraz PR, które pomogą wypromować placówkę i kursy na lokalnym rynku.

 

Software Development Academy