Home Biznes Polska firma rusza na podbój rynku gruzińskiego

Polska firma rusza na podbój rynku gruzińskiego

Po Rumunii, Azerbejdżanie, czy Ukrainie teraz Gruzja jest zainteresowana usługami innowacyjnej polskiej firmy. Władze tego kraju postanowiły wyjść naprzeciw problemowi plagiatowania i poprawić jakość kształcenia. Efektem tego było zaproszenie delegacji firmy Plagiat.pl do rozmów na temat rozwiązań służących walce z nieuprawnionymi zapożyczeniami.

Przedstawiciele Plagiat.pl odwiedzili w zeszłym tygodniu kilkanaście gruzińskich uczelni. Prezes firmy, dr Sebastian Kawczyński, spotkał się też z władzami gruzińskiego Ministerstwa Edukacji i Nauki. Relacje z tych spotkań ukazały się na stronie internetowej gruzińskiego ministerstwa, a także znalazły miejsce w gruzińskich mediach. Gruzińskie uczelnie postanowiły poważnie walczyć ze zjawiskiem plagiatowania wśród swoich studentów. Ma im w tym pomóc właśnie współpraca z firmą Plagiat.pl, która jest liderem rynku w Polsce i Rumunii oraz staje się coraz bardziej aktywna także w innych krajach. Działalność polskiej firmy zyskała wsparcie gruzińskiego resortu edukacji i nauki.

Dr Sebastian Kawczyński rozmawiał z wiceministrem Giorgi Sharvashidze o wsparciu Gruzji w walce z problemem plagiatów pisemnych prac dyplomowych w szkołach wyższych. „Gruzińskie instytucje szkolnictwa wyższego wykazały duże zainteresowanie Internetowym Systemem Antyplagiatowym Plagiat.pl. Po wielu spotkaniach z przedstawicielami uczelni i władz jestem przekonany, że Gruzja podejmie działania mające na celu walkę ze zjawiskiem „kopiuj-wklej” i rynek ten będzie otwarty na polskie usługi antyplagiatowe. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że kraj ten rozpoczyna proces poprawy jakości kształcenia.” – uważa dr Sebastian Kawczyński, prezes Plagiat.pl.

Potencjał biznesowy Gruzji w sektorze szkolnictwa wyższego jest bardzo duży. Istnieje tu 59 szkół wyższych i 2300 szkół średnich. Wartość rynku usług antyplagiatowych szacuje się na ok. 2 mln euro. Gruzińskie instytucje szukają wsparcia wśród firm z bogatym doświadczeniem. Plagiat.pl współpracuje obecnie z ponad 200 szkołami wyższymi w Polsce. Świadczy usługi na rynkach rumuńskim, niemieckim, mołdawskim, kolumbijskim, a także w Azerbejdżanie i Kazachstanie. Oferuje swoje rozwiązania uczelniom, szkołom średnim, wydawnictwom oraz indywidualnym użytkownikom.

Plagiat.pl