Home Biznes Obiecujący 2017 dla inwestorów zagranicznych w Polsce

Obiecujący 2017 dla inwestorów zagranicznych w Polsce

Jako nowa Agencja będziemy zajmować się promocją polskiej gospodarki i rozwojem eksportu, wsparciem ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw oraz – jak do tej pory – pozyskiwać inwestycje zagraniczne – mówił prezes Tomasz Pisula podczas spotkania prasowego poświęconego podsumowaniu działalności Agencji w ubiegłym roku i planom na rok 2017.

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych zmieni nazwę na PAIH (Polska Agencja Inwestycji i Handlu). Znacznie rozszerzy też zakres działalności. – Ruszamy na rynki państw które się stabilizują – podkreślił prezes Pisula. PAIiIZ a wkrótce PAIH pracuje nad rozwojem sieci zagranicznych, docelowo ma ich powstać ok. 70.

Wydano już pierwsze decyzje o likwidacji WPHI m.in. w Szanghaju, tam już działa zagraniczne biuro handlowe (ZBH)  PAIiIZ – komentował prezes. Pozostałe ZBH działają  już w Singapurze, San Francisco, Teheranie, Nairobi oraz Ho Chi Minh. – W pierwszej połowie 2017 r zakładamy otwarcie ZBH m.in. w Budapeszcie, Frankfurcie, Dubaju i Meksyku – mówił prezes Pisula.

Spotkanie służyło również przedstawieniu wyników w zakresie przyciągania i obsługiwania przez PAIiIZ projektów inwestycyjnych. – W minionym roku odnotowaliśmy rekordowe nakłady inwestycyjne: aż 1,74 mld euro. Dzięki tym inwestycjom zatrudnienie znajdzie ponad 16 tys osób, to naprawdę świetny wynik – poinformował wiceprezes Krzysztof Senger.

Jak zauważył, klimat inwestycyjny w Polsce nie tylko się utrzymał, ale wręcz się poprawił. – Polska traktowana jest jako kraj stabilny i dobry partner do  inwestycji zagranicznych – mówił wiceprezes Senger.

Źródło/Foto: www.paiz.gov.pl/