Tak Polacy przepłacają za mieszkania! Drogie mieszkania – jak nie przepłacać? Wielu Polaków myślących o kupnie własnego mieszkania zadaje sobie takie pytanie. W przypadku wielu ofert rynkowych Polacy płacą za niepotrzebną przestrzeń – zbyt duży korytarz, hall, przedsionek, które następnie ciężko zagospodarować kosztem innych pomieszczeń. Jak w prosty sposób można to zweryfikować, w pełni wykorzystując i ciesząc się metrażem nowego lokalu?

Efektywnie wykorzystana powierzchnia lokalu to taka, gdzie powierzchnie komunikacyjne takie jak hall, korytarz czy przedsionek stanowią jak najmniejszy udział w całkowitej wielkości nieruchomości. Architekci często chcąc wybudować jak najwięcej powierzchni tworzą tzw. mieszkania wynikowe, gdzie warunki architektoniczne wymuszają stosunkowo dużą powierzchnię komunikacyjną, za którą płacimy tak samo jak za każdy metr kwadratowy mieszkania.

Tak Polacy przepłacają za mieszkania!  - hall w mieszkaniu.
Tak Polacy przepłacają za mieszkania!

Współczynnik efektywności mieszkań

Jak się okazuje wiele osób szukając wymarzonego „M” nie zwraca uwagi na ten jeden lecz bardzo istotny szczegół. Chodzi o tak zwany współczynnik efektywności mieszkań, który jest dla potencjalnych nabywców informacją o tym, jaki procent danego lokalu stanowi udział ciągów komunikacyjnych.

Przeglądając skrupulatnie większość ofert nieruchomości dostępnych na rynku, również bardzo trudno natrafić na tego typu informacje. Mając to na uwadze, analitycy serwisu tablaofert.pl wprowadzili do swojej oferty precyzyjną analizę zalet układu komunikacji, która dodatkowo porównuje dane mieszkanie na tle podobnych ofert z wybranej okolicy.

Narzędzie to zwiększy komfort życia klientów, a porównywanie i analiza układu komunikacji pomoże też architektom oraz deweloperom. Dzięki bogatej bazie danych możemy porównać daną inwestycję z podobnymi w okolicy. Ponadto pomóc wprowadzić niezbędne korekty, by lokale cieszyły się wysoką popularnością, a także spełniały oczekiwania potencjalnych nabywców.

Słoneczne mieszkanie kupię

Od stycznia tego roku klienci szukając wymarzonego „M” lub domu mogą z łatwością sprawdzić i porównać m.in. poziom nasłonecznienia poszczególnych lokali i ich pomieszczeń. Ponadto obejrzeć nieistniejący jeszcze budynek w bryle 3D czy zobaczyć planowaną lokalizację nowej inwestycji i jej bliższe i dalsze otoczenie na mapie Open Street.

Źródło: tabelaofert.pl