Home Biznes Nie masz czasu na przeglądanie internetu – postaw na generator treści

Nie masz czasu na przeglądanie internetu – postaw na generator treści

Jeśli nie masz czasu na czytanie każdej z ulubionej stron w celu pozyskania najciekawszych informacji z danej branży, możesz zainstalować na swoim smartfonie jedną z wielu aplikacji generujących treści. Przykładem jest Squid, młoda aplikacja, która już dziś została pobrana ponad 500 000 razy ze sklepu Google Play. Aplikacja skierowana do młodych jest coraz chętniej używana jako narzędzie biznesowe – do monitoringu ważnych informacji z kraju i ze świata.

BiznesTuba jest jednym z dostawców treści, oferującym kontent dotyczący biznesu, mody czy informacji lifestylowych. Tym co wyróżnia tę darmową aplikację jest z pewnością bardzo prosty, przejrzysty interfejs. Twórcy Squid postawili także na oryginalną kolorystykę i wygląd oprawy, przyciągający zarówno osoby młode, jak i starszych. Nie  ma tematu którego Squid w swoich zbiorach nie posiada – możemy przeczytać informacje dotyczące technologii, gier, marketingu, rozrywki, książek, polityki i kultury, nauki, sportu, kuchni i mody, zdrowia, motoryzacji, ale przede wszystkim najnowszych informacji z kraju i ze świata. Mocną zaletą aplikacji jest także indywidualny kreator kontentu – użytkownik samemu decyduje się o tematyce artykułów, które pojawią się na jego smartfonie. Początkowe spektrum zainteresowań w żaden sposób nie jest jednak wiążące – zawsze można zmienić, dodać lub usunąć zainteresowanie artykułami.

Kolejną atrakcyjną funkcją jest możliwość spersonalizowania i udostępniania publikacji. Aplikacja ma szereg narzędzi do tego stworzonych – po znalezionej i wyświetlonej informacji można rysować, podkreślać a nawet nakleić znak rozpocznawczy Squid – słodką ośmiornicę! Gotowe ekspresje można udostępnić znajomym  na Facebooku, Tweeterze, Instagramie, a także przesłać je MMS-em bądź mailem, można je także zapisać w chmurze, czy przesłać do innych aplikacji.

Squid, jak to ośmiornica, ma bardzo długie macki – zasięg dostępnych w aplikacji wiadomości jest światowy. Można czytać wiadomości ze Szwecji,  Rosji  Francji i z wielu innych krajów! Produkt jest  dostępny w 12 językach – zatem w przyjemny sposób można zacząć naukę nowego dialektu, albo po prostu rozkoszować się ojczystymi słowami.

 

Innymi popularnymi generatorami treści są m.in. Upday czy Feedly.