Start-up RYDES oferuje nową platformę usług mobilnych. Forward31 i Lufthansa Innovation Hub rozpoczynają współpracę z nowym start-upem. Platforma jest skierowana do firm, które w ramach bonusów chcą oferować swoim pracownikom samodzielnie rezerwowane usługi z zakresu mobilności. Za pośrednictwem aplikacji firmy te mogą udostępniać zatrudnionym tzw. „budżet mobilności”. Pierwszym klientem start-upu RYDES jest WeWork – dostawca elastycznych miejsc pracy, który oferuje freelancerom i firmom powierzchnie biurowe oraz coworkingowe.

W przyszłości klienci WeWork będą mogli skorzystać z oferty RYDES; WeWork udostępni platformę, gdy tylko będzie to możliwe – zgodnie z wytycznymi uwzględniającymi zagrożenie koronawirusem.

Start-up RYDES oferuje nową platformę usług mobilnych - dwóch mężczyzn siedzi na stole, założyciele firmy RYDERS
Start-up RYDES oferuje nową platformę usług mobilnych

Start-up to łatwa w obsłudze aplikacja i nie tylko

Platforma RYDES powstała w Lufthansa Innovation Hub w 2018 r. Początkowo oferowała program lojalnościowy, który premiował korzystanie z różnych ofert mobilności. Teraz, dzięki „budżetowi mobilności”, RYDES przede wszystkim poszerza swój model biznesowy – w jednej aplikacji łączy możliwość rezerwacji i obsługi wybranego środka transportu, co znacznie upraszcza korzystanie z usług. Co więcej, dwutlenek węgla emitowany podczas przejazdów jest automatycznie kompensowany za pośrednictwem platformy Compensaid. Obecnie RYDES jest dostępny w krajach niemieckojęzycznych, ale wkrótce pojawi się na innych europejskich rynkach.

Informacje na temat Forward31

Forward31 to jednostka biznesowa Porsche Digital GmbH wyspecjalizowana w tworzeniu i rozwoju firm. Koncentruje się na budowaniu portfolio modeli biznesowych cyfrowych platform, które opracowuje we współpracy z innymi przedsiębiorcami. Tak powstają nowe firmy – niezależne i rozwijające się w sposób zrównoważony. Zespół Forward31 z siedzibą w Berlinie działa globalnie i składa się z ekspertów w zakresie designu, produktu, oprogramowania oraz rozwoju biznesowego.

Źródło: Porsche

Przeczytaj także: Zarządzanie danymi to jeden z Trendów Technologicznych 2021

Zarządzanie danymi to jeden z Trendów Technologicznych 2021. Trzy z dziewięciu trendów technologicznych opracowanych w najnowszym raporcie firmy doradczej „Tech Trends 2021” to rozpowszechnienie filozofii „zero trust”, metodologii MLOps oraz zarządzanie danymi w taki sposób, aby mogły z nich korzystać maszyny.