She’s Mercedes na Pomorzu – spotkanie miłośniczek zabytkowych Mercedesów. W weekend 27-29 sierpnia 2021 r. już po raz szósty odbędzie się Zlot Miłośniczek Zabytkowych Mercedesów, tym razem w Pucku. Tradycyjnie wezmą w nim udział wyłącznie kobiety. Jak co roku w programie nie zabraknie atrakcji. Kobiety odwiedzą wieżę Portu Północnego w Kapitanacie Żeglugi Wielkiej w Gdańsku i trójmiejskiego dealera BMG Goworowski. Wezmą udział w konkursi elegancji, który odbędzie się w sobotę 28 sierpnia o 14:00 na puckim rynku. Będzie można zagłosować na swojego „ulubieńca”, a wśród głosujących zostaną rozlosowane nagrody.

Przede wszystkim zlot wpisuje się w inicjatywę „She’s Mercedes”, w ramach której Mercedes-Benz w szczególny sposób zwraca się do swoich potencjalnych klientek oraz posiadaczek aut z gwiazdą i stara się lepiej poznać ich oczekiwania. She’s Mercedes stwarza m.in. przestrzeń do dyskusji, wspiera kobiety w osiąganiu sukcesów i promuje wyjątkowe kobiece osobowości. Jak wskazują badania, kobiety stanowią dziś rosnącą grupę wśród nabywców nowych samochodów. Nawet jeśli klientem jest mężczyzna, często to kobieta odgrywa kluczową rolę przy podejmowaniu decyzji o wyborze samochodu. Jak pokazują Zloty Miłośniczek Zabytkowych Mercedesów, panie nierzadko są także pasjonatkami zabytkowych modeli z gwiazdą.

She’s Mercedes na Pomorzu – spotkanie miłośniczek zabytkowych Mercedesów - auta jadę wąska, zalesioną drogą.
She’s Mercedes na Pomorzu – spotkanie miłośniczek zabytkowych Mercedesów

Skąd pomysł na kobiecy zlot?

Inicjatywa zlotu tylko dla kobiet, miłośniczek zabytkowych Mercedesów powstała spontanicznie po jednym ze zlotów StarDrive Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska. To co przyciągnęło panie za pierwszym razem, była autentyczna potrzeba spędzenia czasu po swojemu. Bez rywalizacji w konkurencjach i technicznych rozmów, za to w swoich ulubionych klasykach i w niespiesznej atmosferze. W kolejnych latach okazało się, że utworzyła się społeczność wiernych miłośniczek marki. Lubujących się w eleganckich i dostojnych samochodach, które dają równocześnie dreszczyk emocji. Podróżowanie pojazdem zabytkowym daje autentyczne poczucie wpływu na jazdę, a więc władzę.

Mercedes jest kobietą

Nazwa pochodzi od Mercedes Jellinek, która nosiła to piękne hiszpańskie imię. Inicjatywa She’s Mercedes skierowana jest do kobiet – aktualnych i potencjalnych klientek Mercedesa. Kobiety mają coraz większy udział w życiu społecznym, politycznym i ekonomicznym. Są nawet lepiej wykształcone niż mężczyźni i zdobywają sektory tradycyjnie zastrzeżone dotąd dla mężczyzn. Rośnie ich siła nabywcza, mają też (w 80%!) decydujący wpływ na zakup auta w rodzinie. W salonach i serwisach mogą liczyć na profesjonalną opiekę w każdym punkcie doświadczenia Klienta.

Marka inspiruje kobiety i zachęca je do dzielenia się swoimi doświadczeniami, ale też zachęca do pracy w sektorze STEM. W fabryce w Jaworze kobiety stanowią ponad 40% załogi. Podczas gdy średnia w pozostały 30 fabrykach Mercedesa na świecie to 15%. Aktywizuje kobiety zawodowo, szkoli i zwraca uwagę na kwestie luki płacowej (gender pay gap).

She’s Mercedes po raz szósty!

Zlot Miłośniczek Zabytkowych Mercedesów organizowany w ramach inicjatywy She’s Mercedes odbędzie się już po raz szósty – tym razem w Pucku. W piątek 27 sierpnia załogi przyjadą do Gdyni, gdzie mieści się baza zlotu, i odwiedzą Gdańsk. Na sobotnie przedpołudnie zaplanowano zwiedzanie gdyńskiego Muzeum Emigracji, skąd klasyczne Mercedesy wyruszą w około 70-kilometrowy rajd do Pucka. To miejsce „zaślubin” Polski z morzem w 1920 r. i lokalizacja pierwszego polskiego portu wojennego po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. Sobotnia trasa poprowadzić będzie przez najbardziej urodziwe zakątki tej części polskiego wybrzeża. Od płaskich łąk aż po kręte drogi oraz wzgórza przywodzące na myśl górskie klimaty – ale właśnie takie są Kaszuby.

W godzinach 14:00-16:00 na puckim rynku odbędzie się konkurs elegancji, w ramach którego pojazdy będą prezentowane zainteresowanym gościom i przechodniom. To okazja, by z bliska obejrzeć zabytkowe „gwiazdy” i porozmawiać z uczestniczkami zlotu, a także zagłosować na najatrakcyjniejszy samochód spotkania. Wśród głosujących zostaną rozlosowane upominki.

Spotkanie zabytkowych Mercedesów z nowymi modelami

Późnym popołudniem uczestniczki powrócą do Gdyni, gdzie czeka ich wizyta u lokalnego dealera Mercedes-Benz i sponsora zlotu – BMG Goworowski przy ulicy Łużyckiej 9. Działa tam supernowoczesny salon, zbudowany w duchu zrównoważonego rozwoju, z uwzględnieniem wyzwań klimatycznych. Na dachu budynku mieszczą się pasieka pszczół, panele fotowoltaiczne oraz dwie łąki. Na górnej kondygnacji zlokalizowano przestronny taras z widokiem na Gdynię oraz Zatokę Gdańską. Salon zdobi największa w Polsce gwiazda Mercedesa, która wraz z podstawą mierzy prawie 10 m wysokości. Podczas wizyty uczestniczki spotkania będą mogły „przymierzyć się” do najnowszych modeli producenta ze Stuttgartu. Ponadto także skorzystać z okazji i porozmawiać z doradcami serwisowymi na temat swoich pojazdów.

She’s Mercedes na Pomorzu – spotkanie miłośniczek zabytkowych Mercedesów - kobiety w stoją w eleganckich strojach.
She’s Mercedes na Pomorzu – spotkanie miłośniczek zabytkowych Mercedesów

Zlot tradycyjnie zwieńczy uroczysta kolacja – Wieczór Komandorski, podczas którego obowiązują stroje w kolorach białych i granatowych, a jeśli to możliwe, w stylu marynarskim. Spotkanie zakończy niedzielny pokaz kosmetyków i makijażu.

Zasadniczo w imprezie mogą brać udział Mercedesy wyprodukowane przed końcem 1995 r., o wysokim stopniu autentyczności. Lista załóg jest już w pełni obsadzona i liczy rekordową liczbę 13 samochodów oraz 28 uczestniczek. Są wśród nich zarówno zabytkowe modele z lat 60. i 70., jak i youngtimery – od limuzyn aż po roadstery z serii SL. Oczekiwany jest też model W 21 typ 200i z 1934 roku.

Źródło: Mercedes Benz