Lexus RX zaskakuje unikatowymi felgami. Marka postanowiła w sposób wyjątkowy uczcić 50-lecie „W Magazine”. Podczas nowojorskiej imprezy urodzinowej na część prestiżowego magazynu modowego zaprezentował wyjątkową odsłonę najnowszej, piątej generacji Lexusa RX. To, co podkreśla wyjątkowość auta, to stworzone specjalnie na tę okazję felgi „Ruby Red Rims” autorstwa projektanta mody Harrisa Reeda.

Przede wszystkim cały nowy Lexus RX ma niesamowity design, inspirowany kultowym filmem „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Projektant Harris Reed nawiązał także do swojej nowej kolekcji oraz filmowych rubinowych bucików Dorotki, głównej bohaterki bajki.

Lexus RX zaskakuje unikatowymi felgami - bok samochodu Lexus RX
Lexus RX zaskakuje unikatowymi felgami

Lexus RX – jedyne takie felgi

Koła Lexusa RX „Ruby Red Rims” są absolutnie wyjątkowe. Tyły felg wykonane są z litego aluminium i pokryte błyszczącym brokatem. Pośrodku znajduje się rubinowy rdzeń, na którym osadzono logo Lexusa w polerowanym rubinowym kolorze i podświetlane diodami LED. Ponadto cieniutkie szprychy prezentują rubinowoczerwony kolor pod różnymi kątami, tworząc magiczne wrażenie.

Lexus RX zaskakuje unikatowymi felgami - kolorowe felgi auta Lexus RX
Lexus RX zaskakuje unikatowymi felgami

Podczas nowojorskiej imprezy „W Magazine” Lexus RX „Ruby Red Rims” wystawiony był przy wejściu. Witał ikony mody oraz zaproszonych gości, w tym osobistości, które przez lata pojawiały się na okładce magazynu. Lexus zapowiedział, że to nie był ostatni publiczny pokaz wyjątkowego egzemplarza nowego RX-a w USA.

Źródło: Lexus

Przeczytaj także: 5 sposobów na tanią jazdę samochodem

5 sposobów na tanią jazdę samochodem. Wiele osób, które każdego dnia dojeżdżają do pracy samochodem, zastanawia się, w jaki sposób zmniejszyć wydatki z tego tytułu. Myśląc o tym, warto mieć na uwadze, że na koszt użytkowania samochodu wpływają nie tylko ceny paliwa, ale i tego, czy optymalnie korzystamy z mocy silnika, dbamy o stan techniczny poszczególnych podzespołów czy elementów samochodu. Jak więc obniżyć koszty eksploatacji samochodu?

Ceny paliw może już nie są tak wysokie, jak w maju czy czerwcu tego roku, kiedy średnia cena ropy sięgała nawet 8,54 zł, a benzyny 7,84 zł, jednak wciąż są dotkliwe dla naszych portfeli. Obecnie średnia ceny ropy to ok. 7,30 zł, a benzyny ok. 6,40 zł. Ceny paliwa mają istotny wpływ na koszty użytkowania auta, ale ważna jest także dynamika jazdy, stan opon oraz to, czy korzystamy z klimatyzacji.