Grand Design Live Show w Birmingham i prawdziwe cacko! Lexus IS 300h w skali 1:1 wykonany z… papieru! Tona tektury, a dokładnie 1700 arkuszy, pięciu specjalistów w projektowaniu i tworzeniu prototypów i modeli architektonicznych, trzy miesiące pracy z wykorzystaniem najnowszych technologii. Efekt – zdumiewający!

preview_15-10-05-lexus-origami-cardboard-15Papierowy Lexus został wykonany przez LaserCut Works i Scales and Models. Twórcy zadbali o każdy detal, ale i o to, żeby móc wybrać się autem na
przejażdżkę. Mamy w pełni wyposażone wnętrze, toczące się koła z elektrycznym napędem, funkcjonalne drzwi, reflektory. Jedyny stalowo-aluminiowy element, to rama na której został zamontowany elektryczny silnik. Cyfrowe wykroje zostały stworzone w oparciu o trójwymiarowy projekt CAD – kształty z tektury falistej o grubości 10mm wycinał laserowy ploter. Uzyskane części były następnie składane z wykorzystaniem ekologicznego kleju – oczywiście ręcznie. To architektoniczne dzieło jest hołdem dla japońskich mistrzów rzemiosła, pracujących w fabrykach Lexusa.

źródło: Lexus