Home Biznes MEDCOM finalizuje brazylijski kontrakt w São Paulo

MEDCOM finalizuje brazylijski kontrakt w São Paulo

MEDCOM finalizuje kolejny kontrakt w São Paulo i umacnia swoją pozycję na brazylijskim rynku. W listopadzie polski producent będzie promował własne rozwiązania dla metra i kolei na największych w Ameryce Południowej międzynarodowych targach kolejowych Negócios nos Trilhos.

Aktualnie MEDCOM dostarcza przetwornice zasilania pomocniczego do 35 nowych pociągów produkowanych w Brazylii przez hiszpański koncern CAF, na zlecenie kolei aglomeracyjnej w São Paulo (CPTM). Pierwsze pojazdy wyposażone w rozwiązania polskiego producenta rozpoczęły regularne kursy w lipcu tego roku i przewożą pasażerów, a ostatnia partia zamówienia zrealizowana zostanie na początku przyszłego roku.

To już kolejny udany kontrakt MEDCOM na największym południowoamerykańskim rynku. Firma jest obecna w Brazylii od 2010 roku, a w São Paulo ma biuro handlowe. W ramach wcześniejszej współpracy z brazylijskim konsorcjum MTTrens, MEDCOM wyposażył zmodernizowane pojazdy metra w São Paulo w napędy, przetwornice, zasilacze buforowe oraz TCMS. Rozwiązania polskiej firmy znalazły się także w zmodernizowanych składach kolei podmiejskiej w Rio de Janeiro (SuperVia).

– Aktualnie około 40% naszej produkcji trafia na eksport, w tym m.in. do Turcji, Chin, Kanady, USA i oczywiście do Brazylii, gdzie odnieśliśmy duży sukces i która w dalszym ciągu jest dla nas niezwykle ważna. Chociażby z uwagi na potencjał rozwoju i pozycję jaką zajmuje w Ameryce Południowej. Chcemy wykorzystać nasze dotychczasowe doświadczenie, bo São Paulo i Rio de Janeiro – podobnie zresztą jak Warszawa – planują kolejne inwestycje w transport publiczny, a zwłaszcza w system metra, które jest dla mieszkańców głównym środkiem transportu. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc brazylijskiemu konsorcjum w opracowaniu własnych rozwiązań dla pojazdów metra i mamy nadzieję, że będziemy je wykorzystywać  w kolejnych projektach– mówi Paweł Choduń, MEDCOM.

 

MEDCOM