FREE NOW oferuje darmowe przejazdy Ukraińcom. Europejska platforma multimobilności miejskiej, podejmuje działania wspierające uchodźców z Ukrainy, a także współpracujących z nią kierowców pochodzenia ukraińskiego. Za pośrednictwem organizacji pomocowych, oferuje darmowe przejazdy taxi dla uchodźców przybywających do największych polskich miast do rodzin goszczących lub ośrodków. Podobne działania polegające na wsparciu organizacji pomocowych, platforma podejmuje m.in. także w Rumunii i Niemczech.

Przedstawiciele organizacji pozarządowych i wolontariusze zaangażowani w pomoc Ukraińcom w Polsce, powinni zgłosić się do FREE NOW, aby otrzymać pakiet darmowych przejazdów taxi, do rozdysponowania pośród swoich podopiecznych uchodźców z Ukrainy. Darmowe przejazdy taxi dotyczą 13 polskich miast, w których operuje FREE NOW. Osoby zainteresowane taką pomocą powinni odezwać się na: ukraina@free-now.com podając informację o reprezentowanej organizacji i jej zapotrzebowaniu. Więcej informacji znajduje się pod adresem: https://free-now.com/pl/pomoc-dla-ukrainy

FREE NOW oferuje darmowe przejazdy Ukraińcom - wnętrze auta.
FREE NOW oferuje darmowe przejazdy Ukraińcom

FREE NOW angażuje się także w pomoc dla kierowców taxi pochodzenia ukraińskiego, współpracujących z platformą. We kooperacji z partnerami flotowymi oferuje dofinansowanie do przejazdów na granicę polsko-ukraińską dla kierowców, którzy się na nią wybierają. 

Firma współpracuje z ponad 8 tysiącami kierowców w Polsce. Wśród nich Ukraińcy stanowią największą grupę narodowości innej niż polska. Solidarność z Ukrainą FREE NOW wyraża wraz ze swoimi udziałowcami, którzy przeznaczyli już ponad 1 milion EUR na działania pomocowe dla obywateli tego kraju. W krajach bezpośrednio zaangażowanych w szybką pomoc uchodźcom, takich jak Rumunia i Niemcy, FREE NOW również oferuje wsparcie dla organizacji humanitarnych pomagających Ukrainie. 

Źródło: FREE NOW

Przeczytaj także: Nowe sankcje doprowadzą Rosję do bankructwa

Nowe sankcje doprowadzą Rosję do bankructwa. Poniedziałkowy poranek przynosi nową ekonomiczną rzeczywistość. Wprowadzone w weekend sankcje mogą sparaliżować system bankowy Rosji i doprowadzić do głębokiej recesji kraju wraz z ryzykiem bankructwa.

Zachód odważył się w końcu działać z pełną mocą, a pierwszą reakcję już widać w notowaniach rosyjskiego rubla. Choć są problemy z jego kwotowaniami z racji na brak płynności, to mówi się, że dziś o poranku stracił on prawie połowę swojej wartości w relacji do tego, ile był jeszcze wart w piątek po południu.