Elastyczne powierzchnie biurowe – nowa potrzeba na rynku. W nowej rzeczywistości zmienił się nie tylko sposób, w jaki pracujemy, ale całe podejście do całego biznesu. Coraz więcej organizacji poszukuje bardziej elastycznych rozwiązań, które pozwolą im rozwijać biznes, niwelując przy tym ryzyko związane z wdrażaniem dużych zmian. Odpowiedzią na tę potrzebę są usługi w modelu pay as you go. W wygodnym formacie, bez długoterminowych umów i przy relatywnie niskim koszcie, dają one wartość dodaną zarówno firmie, jak i jej pracownikom. Dotychczas opcja ta była powszechna w kontekście klienta indywidualnego – poprzez wynajem auta czy hulajnogi. Dziś zyskuje na popularności w biznesie i dotyczy m.in. przestrzeni, w której pracujemy.

W wyniku pandemii duża część przedsiębiorców zmniejszyła tempo swojej ekspansji z uwagi na niepewne czasy. Jak wynika z danych JLL, chętniej wchodzą oni w modele umów operatorskich czy franczyzowych, zamiast długoterminowych kontraktów najmu. Co więcej, coraz częściej szukają opcji rozszerzenia swojej działalności o bardziej elastyczne usługi, inwestując w powierzchnie zapewniające im możliwość dynamicznego reagowania na zmieniające się zapotrzebowanie, a ich pracownikom wygodę i komfort pracy.

Elastyczne powierzchnie biurowe – nowa potrzeba na rynku - ludzie w przestrzeni biurowej siedzą przy stole.
Elastyczne powierzchnie biurowe – nowa potrzeba na rynku

Nie bez znaczenia pozostaje dobrostan pracownika. Firmy szukają rozwiązań umożliwiających im tworzenie optymalnego środowiska pracy sprzyjającego postpandemicznej regeneracji – dbającego o zdrowie psychiczne i fizyczne zespołu. Mowa tu o holistycznym poczuciu dobrostanu osoby zatrudnionej, ale i działaniach wpływających na wydajność pracy.

Gdy przestrzenie coworkingowe i open-space to za mało

Aż 41% pracowników wskazuje hałas jako czynnik najbardziej przeszkadzający w pracy. Oznacza to, że dla wielu osób przestrzenie takie, jak cowork czy open-space przestały być udogodnieniem. Dźwięk, światło i inne bodźce, które docierają do nas z zewnątrz, wpływają na nasze ciało. Od wydzielania hormonów po przyspieszenie czy spowolnienie tętna. Rzutują na naszą produktywność i zdolność myślenia oraz na nasze zachowanie. Hałas, niebieskie światło emitowane z monitorów, drażniący zapach czy przebywanie w zatłoczonych wnętrzach mogą nasilać irytację i zmęczenie. Te z kolei prowadzą do problemów z koncentracją. Dzięki odcięciu się od bodźców mamy możliwość wzięcia głębokiego oddechu i jasnego myślenia o tym, co robimy tu i teraz, bez rozpraszania uwagi.

Mobilne powierzchnie biurowe od zaraz

Rozwiązaniem problemu z niewystarczającą i źle zaaranżowaną przestrzenią, a co za tym idzie długotrwałym i kosztownym remontem, są usługi, jakie oferuje wrocławski startup SpaceRebels.

Firma produkuje nowoczesne, doskonale wygłuszone powierzchnie – Cuby, które stymulują efektywność i wydajność pracowników. Dzięki rozwiązaniu typu plug&play w zaledwie kilka godzin firma tworzy biuro dla zespołów od kilku do kilkuset pracowników w dowolnej lokalizacji. Co istotne, usługa oparta jest o model płatności pay as you go. Cube umożliwiają odcięcie się od bodźców zewnętrznych, sprzyjając w ten sposób pełnej koncentracji. Regulowane oświetlenie zastosowane w projekcie pozwala dostosować natężenie światła do własnych preferencji. Ponadto privacy glass zapewniają maksimum prywatności, kiedy tylko tego potrzebujemy. Wszystko po to, by sprawniej, efektywniej i lepiej realizować swoje cele zawodowe.

Elastyczne powierzchnie biurowe – nowa potrzeba na rynku -pusta przestrzeń biurowa
Elastyczne powierzchnie biurowe – nowa potrzeba na rynku

Elastyczne powierzchnie biurowe – wiele korzyści

Przestrzenie SpaceRebels możemy wynająć na własne potrzeby jako dodatkową powierzchnię biurową. W ramach usługi zyskujemy także możliwość korzystania z ogólnodostępnej, stale rozwijającej się sieci, tworzonej przez wrocławski startup. Co to oznacza? Poza wartościową przestrzenią we własnej firmie, zyskujemy mobilne biuro w różnych częściach miasta. Pracownicy, za pośrednictwem dedykowanej aplikacji, mogą wynająć miejsce do pracy np. w galerii handlowej, czy na siłowni w której znajduje się Cube. Nie wymaga to dodatkowych płatności. Całość odbywa się w ramach usługi abonamentowej.

Rozwiązanie to jest idealne dla osób pracujących w systemie hybrydowym. Sprawdzi się również idealnie w przypadku kompleksów biurowych, które mogą w ten sposób poszerzyć swoje usługi o elastyczny model najmu powierzchni dla swoich najemców. Dzięki wyposażeniu nieruchomości w Cube wykorzystane zostają także tzw. martwe miejsca w danej lokalizacji. Co za tym idzie zwiększa się wartość użytkowa oferowanej powierzchni.

Cube to niezależny obiekt, a jego instalacja trwa zaledwie kilka godzin. Wszystko, czego potrzebujemy do instalacji to miejsce, a także dostęp do mediów – energii elektrycznej oraz sieci wi-fi. Istnieje możliwość podłączenia Cube również do sieci LAN. Cube dostępny jest w 4 wersjach – do pracy zarówno dla 1 osoby jak i dla kilkuosobowych zespołów.

Obsługa Cube odbywa się za pośrednictwem dedykowanej aplikacji, za pomocą której możemy sprawdzić dostępność danej powierzchni w dowolnej lokalizacji i od razu zarezerwować ją oraz opłacić.

Źródło: SpaceRebels