Home Biznes Dwie marki pracujące na jeden sukces

Dwie marki pracujące na jeden sukces

Na polskim rynku to coraz częściej spotykane zjawisko. Dla obydwu stron korzystne, bo dzięki niemu realizują swoje cele, a jednocześnie dzielą koszty, co czyni inwestycję znacznie bardziej opłacalną. Jak co-branding wygląda w świecie Komputronika? Opowiedział o tym Sławomir Komiński, Dyrektor E-Commerce podczas Digital Marketing Heroes w Warszawie.

Wymiana korzyści przez dwie lub więcej marek znana jest już od dawna. W ostatnich latach, szerokim echem odbiło się połączenie sił Huawei z legendą świata fotograficznego, marką Leica. Od wielu lat wspólnie działa McDonald’s i Disney. Dzięki ich kooperacji, dzieci odwiedzające jedną z najpopularniejszych na świecie restauracji fast food mogą cieszyć się zabawkami nawiązującymi do ulubionych bajek.

Na polskim rynku z co-brandingu z dużą swobodą korzysta Komputronik. Dzięki dobrym relacjom z markami, które znajdują się w ofercie sklepu, pole do działania pozostaje bardzo szerokie.

„1+1 daje wynik 2, ale w idealnym świecie co-brandingu z tego samego równania powinniśmy otrzymać 3. Właśnie tego oczekujemy współpracując z naszymi partnerami, z którymi wspólnie pracujemy nad efektywnością naszych reklam, kampanii i podejmowanych działań” opowiadał Dyrektor E-Commerce.

Jako jeden z powodów, dla którego Komputronik chętnie wchodzi w kooperację z innymi markami, przywołuje wynik jednej z akcji i wzrost sprzedaży o 114,12% w trakcie jej trwania.

Przykład Komputronika pokazuje, jak wielopoziomowa może być wymiana korzyści pomiędzy różnymi brandami. Wspólnie z Lego sklep tworzy specjalną kategorię, dostosowaną do potrzeb indywidualnego klienta. Pozwala wybierać spośród klocków grupowanych według kategorii wiekowych i korzystać ze specjalnych ofert, co znacznie ułatwia zakupy. Z marką Kingstone przeprowadzono akcję remarketingową, w której klienci zainteresowani gałęzią „nośniki pamięci” otrzymywali podpowiedzi produktów Kingstone, które najlepiej odpowiadały temu, czego szukali.

Często wspólnie z vendorami dzieli się efektami kampanii reklamowych, tych online, lecz również słyszanych w radio czy widzianych na citylightach w największych miastach.

Jakie są zasady owocnej współpracy? „Przede wszystkim należy pamiętać o zasadzie, że celem co-brandingu jest to, że wygrywają dwie strony. Tutaj musi być win-win, czyli wzajemny sukces. Tylko pracując na wspólny cel możliwe jest osiągnięcie oczekiwanych efektów” – podczas konferencji Digital Marketing Heroes 2017 opowiadał Sławomir Komiński.

Digital Marketing Heroes to konferencja poświęcona marketingowi cyfrowemu, która w tym roku odbyła się już 4 raz. Pośród prelegentów oprócz Sławomira Komińskiego znalazł się również m.in. Krzysztof Radoszewski z UberEATS czy Jacek Kowalski z Neuroide.

 

Źródło: Komputronik